Zamknij

Półtora miliona osób z województwa łódzkiego otrzyma list z ZUS-u

09:24, 26.06.2019 | SpotRadomsko.pl
Skomentuj Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Tomaszowie Mazowieckim Inspektorat w Radomsku //spotradomsko.pl
REKLAMA

Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął wysyłkę listów z Informacją o Stanie Konta Ubezpieczonego w ZUS. W województwie łódzkim otrzyma je ok. 1,4 mln osób. W całym kraju przesyłka dotrze do ok. 20,5 mln ubezpieczonych. Pisma zawierają informację o tym ile pieniędzy zgromadzonych zostało na naszych kontach emerytalnych. Osoby powyżej 35 roku życia, z pisma dowiedzą się także jaka jest prognozowana wysokość ich przyszłej emerytury.

Informacja o Stanie Konta Ubezpieczonego przygotowywana jest dla każdej osoby, która ma na swoim koncie zapisaną choćby jedną składkę, niezależnie od jej wysokości. – Z pisma dowiemy się jak wygląda stan naszego konta emerytalnego na 31 grudnia 2018 r. Uzyskamy informację na temat sumy zwaloryzowanych składek i kapitału początkowego. Suma ta uwzględnia tegoroczną, czerwcową waloryzację wskaźnikiem 9,2 %. Dokument zawiera też informację o tym ile mamy środków zgromadzonych na subkoncie oraz ile składek ZUS przekazał do OFE. Znajdziemy tu też informację o składkach za ubiegły rok w rozbiciu na poszczególne miesiące – informuje Monika Kiełczyńska, Regionalny rzecznik prasowy ZUS woj. łódzkiego.

[DAWNY]1561533832494[/DAWNY]

Osoby, które ukończyły 35 lat, dowiedzą się z pisma jaka jest hipotetyczna wysokość ich przyszłej emerytury. Informacja podawana jest w dwóch wariantach:

gdyby na emeryturę przechodzili bazując na dotychczas zgromadzonych składkach i już więcej w przyszłości nie pracowali, oraz
gdyby obok dotychczas odłożonych składek, uwzględnili składki przyszłe, zakładając, że w przyszłości będą odprowadzane składki w średniej wysokości dotychczasowych wpłat.

–Zwróćmy jednak uwagę na to, że drugie z wyliczeń jest czysto hipotetyczne i orientacyjne. Nie opiera się na takich zmiennych jak wzrost wynagrodzenia i rozwój kariery zawodowej. W dokumencie znajdziemy tez informację o tym jakie świadczenia przysługują osobom opłacającym składki na ubezpieczenia społeczne

– dodaje Monika Kiełczyńska, Regionalny rzecznik prasowy ZUS woj. łódzkiego

Pisma z Informacją o Stanie Konta Ubezpieczonego, powinny dotrzeć do adresatów do końca sierpnia br. Nie wszyscy ubezpieczeni jednak mogą spodziewać się listu. Osoby, które zakładały profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS, informacje zawarte w piśmie znajdą na swoim profilu, dlatego do nich list nie będzie wysyłany.

[ALERT]1561533838746[/ALERT]

 

(SpotRadomsko.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz