Zamknij

Müller: Gospodarczy Sztab Kryzysowy m.in. o wsparciu dla firm dotkniętych pandemią

16:35, 16.10.2020 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

W piątek po południu odbyło się posiedzenie Gospodarczego Sztabu Kryzysowego w formie wideokonferencji pod przewodnictwem premiera Mateusza Morawieckiego. W spotkaniu wzięli udział także wicepremierzy Jarosław Gowin i Jacek Sasin, minister finansów Tadeusz Kościński, prezes NBP Adam Glapiński, prezes PFR Paweł Borys, prezes BGK Beata Daszyńska-Muzyczka, prezes UOKiK Tomasz Chróstny oraz szef KNF Jacek Jastrzębski.

Instrumenty i dodatkowe formy wsparcia dla przedsiębiorców z branż, które mają ograniczone możliwości dochodowe w wyniku pandemii koronawirusa i wprowadzonymi w związku z tym zasadami bezpieczeństwa - wśród tematów piątkowego posiedzenia Gospodarczego Sztabu Kryzysowego.

"Spotkanie poświęcone było m.in. instrumentom i dodatkowym formom wsparcia dla przedsiębiorców z branż, które mają ograniczone możliwości dochodowe w wyniku pandemii koronawirusa i wprowadzonymi w związku z tym zasadami bezpieczeństwa" - relacjonował po zakończeniu sztabu rzecznik rządu Piotr Müller.

Jak dodał sztab pracuje nad systemem wsparcia i zapewnieniem utrzymania miejsc pracy osób zatrudnionych w tych branżach. "Informacje o nowych możliwościach dla firm zostaną przedstawione w ciągu najbliższych dni" - zapewnił rzecznik rządu.

Zwrócił jednocześnie uwagę, że od początku pandemii rząd przygotował i wdrożył instrumenty Tarczy Antykryzysowej i Tarczy Finansowej, które łącznie dały wsparcie przedsiębiorcom w kwocie blisko 150 mld zł. (PAP)

autor: Rafał Białkowski

rbk/ par/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz