Zamknij

Radomszczańskie szkoły coraz gorzej w rankingu. Triumf Kleszczowa

09:37, 11.01.2019 | SpotRadomsko.pl
REKLAMA
Skomentuj
W XXI Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych analizowano wyniki 2126 liceów ogólnokształcących i 1731 techników. // spotradomsko.pl

10 stycznia w czwartek  został opublikowany doroczny ranking szkół średnich. W XXI Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych analizowano wyniki 2126 liceów ogólnokształcących i 1731 techników. Najlepszą placówką zawodową w Łódzkiem, w której nauka kończy się maturą, jest ponownie Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w Kleszczowie. W uroczystej gali udział wzięła i nagrodę z rąk kapituły odebrała p. dyrektor Agnieszka Nagoda-Gębicz.fb.com / perspektywy . Technikum Nowoczesnych Technologii jest czwartym najlepszym technikum w Polsce. Zajęło także I miejsce w województwie łódzkim. Pani dyrektor Agnieszka Nagoda-Gębicz odebrała nagrodę dla szkoły. // spotradomsko.pl

Ogromny sukces to III miejsce Polsce w rankingu maturalnym. Liceum Ogólnokształcące znalazło się w gronie 50 najlepszych liceów w województwie łódzkim zajmując dobre 39 miejsce. W rankingu brano pod uwagę wyniki maturalne, sukcesy w olimpiadach przedmiotowych i zawodowych oraz – w technikach – efekty egzaminów zawodowych.
[Ranking Liceów i Techników - Perspektywy 2019]

W najnowszym rankingu "Perspektyw" w kategorii liceów w pierwszej "pięćsetce" znalazło się tylko jedno radomszczańskie liceum.
II Liceum Ogólnokształcące w Radomsku jest na 21. miejscu w województwie oraz na 258. w Polsce. W porównaniu w poprzednim rokiem jest nieco gorzej, w 2018 roku II LO było 19. w województwie, a 213. w rankingu ogólnopolskim. Szkoła na Bugaju znalazła się na 252. miejscu (z 300) rankingu maturalnego (rok temu - 198.)

II Liceum Ogólnokształcące w Radomsku w rankingu wojewódzkim. // spotradomsko.pl

I Liceum Ogólnokształcące im. Feliksa Fabianiego w rankingu ogólnopolskim znów znalazło się poza pięćsetką, nie ma go też wśród najlepszych 50 liceów w województwie (w ubiegłym roku było na 42. pozycji w województwie).

Próżno szukać w rankingu III LO i Liceum Ogólnokształcącym w ZSP w Przedborzu. Żadne liceum z powiatu radomszczańskiego nie znalazło się w rankingu olimpijskim.

W przypadku techników, wśród pierwszych pięciuset w Polsce znalazły się dwie szkoły z powiatu radomszczańskiego. 22. miejsce w województwie łódzkim i na 225. w rankingu ogólnopolskim znalazło się Technikum w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego  im. Wł. St. Reymonta w Dobryszycach.
36. miejsce w rankingu wojewódzkim i 419. w Polsce zajmuje Technikum w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Tadeusza Kotarbińskiego.
48. w województwie jest Technikum Mechaniczno-Budowlane w ZSP nr 1 w Radomsku. W rankingu ogólnopolskim poza pięćsetką.

Żadne z techników powiatu radomszczańskiego nie znalazło się w rankingu olimpijskim.

W rankingu maturalnym na 275. miejscu znalazło się Technikum Elektryczno-Elektroniczne w ZSE-E w Radomsku

[ZT]385[/ZT]

[ZT]375[/ZT]

[ZT]390[/ZT]

(SpotRadomsko.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© Radomsko | Prawa zastrzeżone