Zamknij
REKLAMA

IMGW ostrzega przez silnym wiatrem, oblodzeniem dróg oraz marznącymi opadami

23:40, 03.12.2020 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

W województwie dolnośląskim synoptycy prognozują zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach mokrego śniegu. Temperatura minimalna może tam wynieść od około -1 st. C do -3 st. C, a temperatura minimalna gruntu do około -4 st. C.

IMGW wydał w czwartek wieczorem ostrzeżenie pierwszego stopnia przed oblodzeniem dla woj. dolnośląskiego, silnym wiatrem dla części woj. śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego oraz marznącymi opadami dla woj. pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego i części woj. mazowieckiego.

W województwach: pomorskim, warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim i części województwa mazowieckiego synoptycy przewidują natomiast wystąpienie miejscami słabych opadów marznącego deszczu oraz mżawki powodujących gołoledź.

Z kolei w części województw - śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego - w rejonach podgórskich przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h i osiągającego miejscami w porywach w piątek do 80 km/h.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

IMGW przypomina o przestrzeganiu wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia oraz o dostosowaniu swoich planów do warunków pogodowych. (PAP)

autorka: Aleksandra Kuźniar

akuz/ jann/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz