Zamknij
REKLAMA

Spokojnie, dzieci z Radomska nie zostaną bez pomocy

11:01, 17.10.2020 | Komunikat Biura Prasowego Wojewody Łódzkiego
Skomentuj
REKLAMA

Decyzja o przekształceniu oddziału pediatrycznego w szpitalu w Radomsku na oddział dla chorych na Covid 19 jest podyktowana dużym wzrostem zakażeń oraz wzrastającą liczbą osób wymagających pilnej hospitalizacji i natychmiastowej pomocy. Decyzja ta była wielokrotnie konsultowana, a wojewoda łódzki pozostaje w stałym kontakcie z dyrekcją placówki.

Cały czas służby wojewody pracują nad tym, aby poszerzać bazę łóżek dla chorych na Covid 19 w związku z rosnącymi potrzebami. To za każdym razem są trudne, ale konieczne decyzje, by zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom województwa. Wszystkie przekształcenia są konsultowane z lekarzami, dyrekcjami placówki i Narodowego Funduszu Zdrowia oraz zespołem koordynacyjnym przy wojewodzie.

W przypadku oddziału pediatrycznego dostaliśmy zapewnienie, że dzieci z terenu powiatu radomszczańskiego znajdą pomoc i fachową opiekę w szpitalu w Piotrkowie Trybunalskim, w którym są w tej chwili wolne miejsca. Jak podkreśla dyrekcja szpitala w Radomsku na 18 miejsc obłożenie oddziału to średnio 5-6 dzieci. W województwie łódzkim jest w tej chwili 250 wolnych łóżek pediatrycznych, więc zapewniamy, że dzieci z Radomska nie zostaną bez pomocy.

(Komunikat Biura Prasowego Wojewody Łódzkiego)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz