Zamknij

EGZAMINY NA KARTĘ ROWEROWĄ w Radomsku

20:21, 14.09.2020 | KPP Radomsko
Skomentuj fot: Egzamin na kartę rowerową w Radomsku fot: KPP Radomsko
REKLAMA

Pandemia koronawirusa spowodowała, że nie można było zdawać egzaminów na kartę rowerową. Dzieci z niecierpliwością czekały na dzisiejszy dzień, kiedy to mogły przystąpić do praktycznych zmagań, by zdobyć wymarzone uprawnienia.

Dziś - 14 września - na terenie Miasteczka Ruchu przy ul. Brzeźnickiej w Radomsku odbyło się praktyczne sprawdzenie wiadomości i umiejętności dla młodzieży szkolnej jednej z radomszczańskich szkół podstawowych, która ubiega się kartę rowerową. Po zdanych testach wiedzy mogła ona przystąpić do jazdy na oznakowanym torze. Pod okiem policjanta radomszczańskiej drogówki młodzież kolejno pokonywała wyznaczoną trasę.

Zanim jednak odbyły się przejazdy egzaminacyjne, młodzi adepci jazdy rowerowej przypomnieli sobie przepisy ruchu drogowego, w tym znaki i sygnały drogowe. Sprawdzone też zostały ich rowery pod kątem sprawności i wyposażenia.

Egzamin praktyczny miał za zadanie sprawdzić kilka istotnych elementów ważnych dla bezpieczeństwa w ruchu ulicznym. Spośród najważniejszych było upewnienie się o możliwości jazdy i umiejętność sygnalizowania zmian kierunku jazdy, gdyż od tego w dużej mierze zależy, czy kierujący pojazdami dostrzegą na drodze nasz zamiar wykonania manewru. Pod uwagę brane było również sprawne hamowanie i zatrzymanie pojazdu w wyznaczonym miejscu. Wszyscy dziś pomyślnie zaliczyli egzamin.

Gratulujemy zdobytej wiedzy i umiejętności! Przypominamy jednak o rozsądnym korzystaniu z dróg, bo tylko to jest w stanie zapewnić nam bezpieczeństwo.

A z tego poniżej brać przykładu nie wolno!

[ZT]1830[/ZT]

[POGODA]1600107824157[/POGODA]

 

(KPP Radomsko)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz