W środę, 18 grudnia, w mieście i powiecie zwołano tzw. sesje budżetowe. Radni miejscy rozpoczęli posiedzenie o godzinie 9:00 minutą ciszy uczcili pamięć zmarłego Stanisława Ligęzę, byłego wiceprezydenta Radomska. Później Radni otrzymali legitymacje i przypinki z herbem miasta, po czym przeszli do realizowania porządku obrad. W Starostwie Powiatowym sesja rozpoczęła się od przekazania, Radzie i Zarządowi, Betlejemskiego Światełka Pokoju, które tradycyjnie przynieśli do urzędu harcerze z Hufca ZHP Radomsko.
Kluczowym punktem obrad było uchwalenie budżetu miasta na rok 2025. Radni jednogłośnie podjęli najważniejszą w roku uchwałę, nikt nie zabrał głosu w dyskusji. Drugim interesującym elementem sesji była uchwała dotycząca przeprowadzenia referendum lokalnego w istotnych sprawach dla mieszkańców Radomska. Referendum w sprawie budowy spalarni przy ul. Wyszyńskiego w Radomsku planowane jest na 9 lutego 2025 roku, od dziś startuje kampania referendalna. Oprócz pytania w sprawie ITPO mieszkańcy będą mogli wyrazić swoje zdanie na temat kierunku rewitalizacji Placu 3 Maja w Radomsku oraz składowisk odpadów na terenie miasta objętego obszarem tzw. rewitalizacji. Radni powołali również specjalną Miejską Komisję ds. Referendum; również przyjęli „Gminny Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2025-2028”, który stanowi ważny element walki z problemami społecznymi.
Podobnie najważniejszym punktem obrad było uchwalenie budżetu powiatu na rok 2025. Radni wysłuchali szczegółowego uzasadnienia projektu uchwały budżetowej oraz opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej i Komisji Budżetowej. Starosta Powiatu Radomszczańskiego przedstawił prezentację dotyczącą budżetu na przyszły rok tłumacząc czego można się spodziewać jeśli chodzi o inwestycje, ale też odnosił się do planów długoterminowych Starostwa tłumacząc wszystkim zainteresowanym sprawy związane z planowanymi projektami. Po dyskusji dokument został poddany głosowaniu i przyjęty przez wymaganą większość radnych. Uchwalenie budżetu otwiera drogę do realizacji wielu kluczowych inwestycji i zadań, które są przewidziane na nadchodzący rok w powiecie radomszczańskim, przewidziano także podwyżki wynagrodzenia dla pracowników starostwa i jednostek podległych.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz