Ogólnopolski Harcerski Festiwal Artystyczny OPAL dobiegł końca. W ostatni dzień festiwalu odbyły się dwa koncerty: Zuchowy oraz Finałowy. Podczas koncertów ogłoszone zostały wyniki konkursu piosenki we wszystkich kategoriach. Wydarzenie zwieńczyło wręczenie nagrody im. Druhny Rosi za kawałek dobrej, harcerskiej roboty. W tym roku wyróżnione zostały dwie jednostki: 13 Radomszczańska Drużyna Harcerska „Bursztynowa Trzynastka” i 24 Radomszczańska Drużyna Harcerska „Leliwa”
W grudniowy weekend w Radomsku ponad 850 uczestników i uczestniczek Ogólnopolskiego Harcerskiego Festiwalu Artystycznego „OPAL” spotkało się w Miejskim Domu Kultury odkrywając swoje talenty i rozwijając umiejętności artystyczne. W ramach festiwalu odbyło się pięć konkursów artystycznych, przesłuchania, pięć warsztatów kreatywnych, spektakl teatru tańca, impreza silent disco, działała także fotobudka i punkt gier planszowych. Harcerze i harcerki zorganizowali także trzy akcje charytatywne: maraton pisania listów w obronie praw człowieka Amnesty International, rejestrację potencjalnych dawców szpiku razem z fundacją DKMS oraz zbiórkę funduszy na rzecz czworonożnych podopiecznych Grupy Ratuj — stowarzyszenia na rzecz ochrony zwierząt. Niedziela przyniosła wszystkim odbiorcom dwa koncerty: Zuchowy i Finałowy. Podczas nich poznając historię Meluzyny i Pustoraka, widzki i widzowie mieli szansę obejrzeć występy muzyczne utalentowanej młodzieży z całej Polski.
Wyniki konkursu piosenki prezentują się następująco:
Kategoria zuchy:
I miejsce – 1 Gromada Zuchowa „Zielone Ufoludki”
II miejsce – 55 Gromada Zuchowa „Wichura”
III miejsce – 56 Gromada Zuchowa „Błękitne Bractwo”
wyróżnienia – 40 Gromada Zuchowa „Czerwone Muchomorki”, 1 Gromada Zuchowa „Dębowe Królestwo”
Kategoria harcerze i harcerze starsi:
I miejsce – 24 Radomszczańska Drużyna Harcerska „Leliwa”
II miejsce – 42 RDH „Tygrysy”
III miejsce – Podniebni
wyróżnienia – 13 Radomszczańska Drużyna Harcerska „Bursztynowa Trzynastka”, 85 Pajęczańska Drużyna Harcerska „Brzask”
Kategoria wędrownicy i instruktorzy:
I miejsce – 25 Radomszczańska Drużyna Starszoharcerska „Kotwicz”
II miejsce – 7 Radomszczańska Drużyna Harcerek „Dębina”
III miejsce – X w skali Beauforta
wyróżnienia – 1 Rudzka Środowiskowa Drużyna Wędrownicza „ZWiW”, Krąg Instruktorski „Abordaż”
Kategoria OPEN:
I miejsce – Małgorzata Chrobak
II miejsce – Mateusz Śliskowski
III miejsce – Karolina Kowalczyk
wyróżnienia – Lena Jurczyk, Harcerska Rada Rodziców „Najwspanialsi”
[ZT]20027[/ZT]
Nagrodę im. Druhny Rosi otrzymały dwie jednostki: 13 Radomszczańska Drużyna Harcerska „Bursztynowa Trzynastka” i 24 Radomszczańska Drużyna Harcerska „Leliwa”.
Hufiec Radomsko już po raz trzydziesty dziewiąty zorganizował ogólnopolską imprezę programową wspierającą rozwój artystyczny dzieci i młodzieży. Radomszczański festiwal jest rozpoznawalny przez sympatyków i sympatyczki harcerskich działań na terenie całego kraju. Z roku na rok inicjatywa kulturalnego spotkania w harcerskim stylu cieszy się coraz większym zainteresowaniem.
[FOTORELACJA]215[/FOTORELACJA]
Hufiec Radomsko jest częścią Związku Harcerstwa Polskiego, czyli największej w Polsce organizacji dla dzieci i młodzieży, której misją jest wspieranie podopiecznych we wszechstronnym rozwoju poprzez stawianie wyzwań. Celem hufca jako organizacji wychowawczej, jest stwarzanie przestrzeni do zdobywania przez harcerzy i harcerki umiejętności, które przydadzą się w dorosłym życiu i zostaną z nimi na całe życie. Uczestnicząc w inicjatywach takich jak OPAL młodzi ludzie mają szansę rozwinąć swoją wrażliwość artystyczną, nauczyć się pracować nad tremą i opanowaniem stresu, wzmocnić umiejętność pracy w grupie, poznać historię kultury i sztuki czy budować poczucie własnej wartości. Te, jak i wiele więcej kompetencji może być początkiem do dalszego rozwoju umiejętności miękkich.
Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: Starosta Radomszczański Łukasz Więcek, Prezydent Miasta Radomska Jarosław Ferenc, Naczelniczka ZHP harcmistrzyni Martyna Kowacka i Przewodniczący ZHP Krzysztof Pater oraz Komendantka Chorągwi Łódzkiej ZHP harcmistrzyni Natalia Patorska-Grzelewska.
Zadanie jest współfinansowane z budżetu Miasta Radomsko i Powiatu Radomszczańskiego.
[ONNETWORK_VIDEO_ID]3[/ONNETWORK_VIDEO_ID]
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz