Zamknij

Reuters: prezydent USA być może odwiedzi Polskę w przyszłym tygodniu

11:58, 15.03.2022 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Stacja CNN podała wcześniej za źródłami, że Biden przygotowuje się do podróży do Europy w przyszłym tygodniu, aby rozmawiać w Brukseli o dalszych działaniach NATO w związku z wojną na Ukrainie.

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden być może odwiedzi Polskę w związku ze swoją podróżą do Europy, która prawdopodobnie odbędzie się w przyszłym tygodniu - podaje we wtorek agencja Reutera, powołując się na swoje źródło.

Według Reutera, który powołuje się na trzy źródła, do spotkania amerykańskiego prezydenta z przywódcami krajów NATO może dojść 23 marca, ale plan ten może ulec zmianie ze względu na dynamiczną sytuację na Ukrainie.

Według jednego źródła agencji Biden być może uda się również do Polski, gdzie obawy przed zagrożeniem ze strony Rosji rosną po ataku na ukraiński poligon w Jaworowie niedaleko polskiej granicy - komentuje Reuters. W ataku zginęło 35 osób.

Agencja przypomina, że Biden wielokrotnie powtarzał, że Stany Zjednoczone nie wyślą wojsk na Ukrainę, ale będą bronić "każdego centymetra" terytorium NATO.

Rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki poinformowała, że USA są zaangażowane we współpracę z członkami Sojuszu Północnoatlantyckiego, ale nie podjęto jeszcze ostatecznych decyzji dotyczących podróży prezydenta.

(PAP)

kjm/ akl/

arch.

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%