Zamknij

DOŁĄCZ DO LIDERÓW INNOWACJI

15:46, 13.11.2021 | RPO.LODZKIE.PL
Skomentuj ZMIENIAMY ŁÓDZKIE Z FUNDUSZAMI EUROPEJSKIMI

Od 30 września trwa prowadzony przez Centrum Obsługi Przedsiębiorcy w Łodzi nabór wniosków na dofinansowanie projektów w ramach unijnego działania Rozwój infrastruktury badań i innowacji. Wnioski można składać do 30 listopada bieżącego roku.

 

Czy wiesz, że łódzkie szkoły wyższe i jednostki naukowe pozyskały z Funduszy Europejskich na lata 2014-2020 ponad 100 milionów złotych dofinansowań? Dwa największe otrzymał Uniwersytet Medyczny w Łodzi. Uczelnia dostała ponad 41,5 miliona złotych na warty prawie 60 milionów projekt „MOLecoLAB – Łódzkie Centrum Badań Molekularnych Chorób Cywilizacyjnych”, a także niemal 38,5 miliona złotych na projekt „BRaIn - Badania Rozwój Innowacje w łódzkim kampusie biomedycyny i farmacji”, którego łączna wartość wyniosła blisko 63,5 miliona złotych. Oba przedsięwzięcia pozwoliły Uniwersytetowi Medycznemu na znaczne zwiększenie dochodów z prowadzonej przez uczelnię działalności komercyjnej.

 

Konkurs Centrum Obsługi Przedsiębiorcy to szansa na uzyskanie dotacji dla kolejnych łódzkich podmiotów. Jakie to podmioty? Jednostki naukowe, szkoły wyższe oraz konsorcja naukowe z wiodącą rolą jednostki naukowej lub szkoły wyższej. Na co będą mogły otrzymać dofinansowanie? Na inwestycje w środki, które pozwolą im zarabiać na prowadzonej przez nie działalności badawczo-rozwojowej. Do takich środków zaliczymy zarówno aktywa trwałe, takie jak choćby maszyny i urządzenia, ale także wartości niematerialne, na przykład licencje, koncesje, patenty, czy znaki towarowe.

 

Pieniądze przeznaczone na konkurs organizowany przez Centrum Obsługi Przedsiębiorcy to 35 milionów złotych, a pochodzą one z Funduszy Europejskich. Maksymalny poziom wsparcia pojedynczego projektu może wynieść 85% wartości jego wydatków kwalifikowalnych, czyli tych podlegających unijnej refundacji.

 

Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć tutaj.  

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%