Zamknij

Dlaczego to dobry moment na rozpoczęcie kariery w IT?

00:00, 21.04.2021 | materiały patnera

Aktualnie rynek pracy jest bardzo dynamiczny, a gospodarka zmierza w kierunku poważnego kryzysu. Wiele osób traci pracę, zamykają firmy i stają przed bardzo ważnym wyborem – czy warto się przekwalifikować? Kiedy Twoja odpowiedź będzie brzmiała tak, to zachęcamy do tego, aby postawić na rozpoczęcie kariery w branży IT. Dlaczego? Poznaj powody, które przekonają Cię, że to obecnie najrozsądniejsze rozwiązanie.

Pewna praca

Prawda jest taka, że od lat zapotrzebowanie na osoby specjalizujące się w branży IT wzrasta i nawet kryzys gospodarczy czy pandemia tego nie zmienią. Jeśli masz problem ze zleceniami czy straciłeś pracę, to rozwój w branży IT może rozwiązać Twoje problemy. Póki co tam zapotrzebowanie ciągle wzrasta, więc to doskonała branża na kryzys. Zresztą im szybciej zdecydujesz się na przekwalifikowanie, tym lepiej, gdyż wkrótce więcej osób może dostrzec zalety tego rozwiązania.

Praca na etacie lub jako freelancer

Zresztą, nawet jeśli w Twojej miejscowości czy w okolicy nie ma dużego zapotrzebowania na UX designerów bądź też na programistów to nic straconego. W końcu możesz poszukać zatrudnienia zdalnego czy zostać freelancerem i pracować na swój rachunek. W ten sposób będziesz samodzielnie zwiększać swoje doświadczenie i szukać zleceń, co da Ci sporą wolność. Zresztą to, że branża IT jest taka otwarta na pracę zdalną, to oznacza, że niezależnie od sytuacji zawsze będziesz mógł bezpiecznie pracować.

Spory wachlarz możliwości

Poza tym spójrz też na to, że IT daje sporo możliwości, więc koniecznie rozejrzysz się i znajdź wąską specjalizację, która jest zbliżona do Twoich zainteresowań. Na przykład, jeśli masz dobre wyczucie stylu, estetyki i jesteś kreatywny, to koniecznie zastanów się nad projektowaniem czy grafiką. UX designer kurs sprawi, że zyskasz nowe umiejętności, ale też będziesz rozwijać się w kierunku, który jest Ci bliski. Najlepiej zatem wybieraj takie dziedziny, które częściowo będą wykorzystywały Twoje atuty czy zainteresowania.

Rozwój najbezpieczniejszą inwestycją

Nie ma co udawać, kursy IT do tanich nie należą. Jednak warto zdawać sobie sprawę, że wiele szkoleń z innych dziedzin także sporo kosztują, ale w porównaniu do IT nie gwarantują szybkiego zwrotu. Dlatego właśnie dokonaj najbezpieczniejszej inwestycji, jaka istnieje, czyli zainwestuj w siebie. Znajdź szkolenia, które z jednej strony są renomowane, doceniane przez kursantów, ale też mogą Cię zainteresować. Nie trać czasu na stresowanie się ciężką sytuacją na rynku pracy, ale zamiast tego od razu weź swoją karierę we własne ręce.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%