Zamknij

Gdzie w Radomsku wydrukuję i oprawię pracę dyplomową?

18:03, 02.03.2021 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 00:13, 04.03.2021
Skomentuj fot: Oprawa pracy magisterskiej, licencjackiej inżynierskiej fot: Oprawa pracy magisterskiej, licencjackiej inżynierskiej

Każda studentka i każdy student wie, że z finalnym zaliczeniem seminarium dyplomowego wiąże się obrona. Tytuł inżyniera, licencjata lub magistra jest zwieńczeniem poświęconego czasu i wysiłku włożonego w zdobycie wyższego wykształcenia. Dwa razy w roku, na naszym radomszczańskim forum, szczególnie często otrzymujemy pytania typu: "gdzie w Radomsku wydrukuję i oprawię pracę dyplomową?" - Spieszymy z poleceniem.

W Radomsku przy ul. 11 Listopada 5 jest drukarnia cyfrowa Speedprint.pl (CMYK Radomsko), która kompleksowo wykona dla Ciebie wydruk i oprawę Twojej pracy dyplomowej. 

Na stronie internetowej Speedprint.pl z szerokiej gamy produktów wybieramy zakładkę Prace dyplomowe. Przechodzimy do kreatora, w którym ustalamy rodzaj papieru 80g offset lub 100g satyna. Kartki 80g idealnie nadają się na kopie zostawianie na uczelni.. Kartki 100g są nieco grubsze. W kalkulatorze wyceny podajemy ilość stron kolorowych i czarnobiałych. Decydujemy czy zadruk ma być jedno, czy dwustronny. 

Formalne pisma oraz prace dyplomowe rekomenduje się drukować jednostronnie.Jednakowoż względy ekologiczne skłoniły  już niektóre uczelnie do akceptowania dwustronnego zadruku prac dyplomowych. Najczęściej kopie zostawiane na uczelni mogą być wydrukowane  dwustronnie. Należy tutaj pamiętać o poprawnym przygotowaniu marginesów – przy druku dwustronnym muszą być one zamiennie raz z lewej raz z prawej strony.

Przyjęty i powszechny format prac dyplomowych to A4. Szczególnie ważną, z punktu widzenia pamiątkowej fotografii na Instagramie jest okładka. Do wyboru w kreatorze na stronie drukarni mamy kilka kolorów i różne rodzaje opraw. Możemy wybrać w okienku rodzaj oprawy: twardą, miękką lub termobindowanie. 

Należy sprawdzić dokładnie wytyczne z uczelni. Niektóre uczelnie podają, że należy jedną lub dwie kopie pracy dyplomowej zostawić w archiwum uczelni i musi ona być termobindowana lub w oprawie miękkiej.

Przy wyborze oprawy twardej  należy oczywiście podać jaki napis ma być na okładce. Do wyboru mamy: 'PRACA MAGISTERKSA' 'PRACA LICENCJACKA' PRACA INŻYNIERSKA' 'PRACA DOKTORSKA' 'PRACA DYPLOMOWA'. 

Warto przemyśleć ile egzemplarzy będzie nam niezbędnych, potrzebnych lub przydatnych. Dyplomant składa do dziekanatu w zależności od uczelni 1,2 lub 3 egzemplarze - w zależności od wewnętrznych wytycznych np. 2 w miękkiej oprawie, 1 w twardej. Zwykle takie informacje określa regulamin przygotowania pracy dyplomowej na danej uczelni. Nie zapomnijcie również o egzemplarzu dla siebie, dla bliskich lub dla potomnych. 

O czym trzeba pamiętać: okładki miękkie są dostępne do 95 kartek, przy zadruku dwustronnym czyni to 190 stron, okładki twarde do 280 kartek wychodzi 560 stron przy druku dwustronnym.  Termobindowanie dostępne do 360 kartek to aż 720 stron przy druku dwustronnym. Jeżeli udało się napisać więcej - po pierwsze gratulacje, po drugie warto pomyśleć o podzieleniu pracy na tomy. 

Wgraj odpowiedni plik za pomocą intuicyjnego kreatora na serwer, a jeśli potrzebujesz pomocy specjalisty z drukarni cyfrowej Speedprint.pl -  skontaktuj się przez stronę https://www.speedprint.pl/produkty/pokaz/prace_dyplomowe 

Warto pamiętać, że pracę, przed złożeniem w dziekanacie, zazwyczaj trzeba podpisać na stronie z oświadczeniem o jej własnoręcznym napisaniu.

Jeśli potrzebujesz całość pracy wydrukować dwustronnie, a tylko oświadczenia lub strony tytułowe jednostronnie, możesz taką informację zawrzeć w komentarzu do zlecenia. Możesz również przekazać drukarni informację w którym miejscu załączyć oświadczenia lub poinformować o innych warunkach narzuconych przez uczelnię.

Ważna informacja dla zapominalskich, drukarnia może wydrukować prace dyplomowe od ręki, w takim przypadku zachęcamy do kontaktu z drukarnią.

Dla tych, którzy się nie spieszą i na wydruki mogą poczekać są super ceny – wystarczy podać dłuższy czas realizacji.

Wszystkim przygotowującym się do egzaminu dyplomowego życzymy POWODZENIA! 

___
 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%