Zamknij

Najlepsze seriale 2020 roku

13:48, 07.12.2020 | materiały partnera

Musimy przyznać, że uwielbiamy oglądać seriale online. Po prostu każdą wolną chwilę, szczególnie wieczorem, poświęcamy właśnie na to. A 2020 rok, mimo pandemii, był bardzo obfity w różnego rodzaju ciekawe produkcje. Wybraliśmy kilka, które naszym zdaniem są najciekawsze i po prostu warto je zobaczyć. Czy widzieliście już któreś z tych seriali? A może macie je na swojej liście „do zobaczenia”? Sprawdźcie, czy nasze typy pokrywają się z waszymi.

Gambit Królowej

Niekwestionowany numer 1 w tym roku - nie tylko na Netfliksie (chociaż też, bo to najczęściej oglądany miniserial na platformie od samego początku jej powstania). Serial oparto na powieści Waltera Tevisa i opowiada o młodej Beth Harmon, która jest młodą dziewczyną, która pod koniec lat 50. ubiegłego wieku trafia do prowadzonego w stanie Kentucky sierocińca. To właśnie tam odkrywa, jak wielki ma talent do szachów. W tym samym czasie uzależnia się od przepisywanych dzieciom leków na uspokojenie. Dręczona demonami z przeszłości, na koktajlu z leków, walczy ze swoimi obsesjami. I podbija zdominowany przez mężczyzn świat szachów zawodowych.

Ratched

Serial, który jest prequelem „Lotu nad kukułczym gniazdem”, z którego dowiadujemy się więcej o życiu pielęgniarki - Mildred Ratched. Mildred przyjeżdża w 1947 roku do Północnej Kalifornii szukając zatrudnienia w szpitalu psychiatrycznym, gdzie prowadzone są skomplikowane eksperymenty na ludzkich ciałach, a przede wszystkim - umysłach. Kobieta początkowo jawi się jako oddana pielęgniarka. A później wychodzi jej dawna ciemność. Okazuje się, że człowiek nie rodzi się potworem, ale się nim staje… Na stronie Pinbook.pl możecie zobaczyć, gdzie oglądać ten miniserial.

Od nowa

Miniserial HBO, w którym poznajemy Grace Sachs. Jej życie jest idealne - właśnie takiego zawsze chciała. Spełnia się w pracy jako terapeutka, ma oddanego męża, a jej syn uczęszcza do dobrej, prywatnej szkoły w Nowym Jorku. Wszystko wywraca się do góry nogami, kiedy jej mąż znika, a w jej otoczeniu dochodzi do tajemniczej śmierci. Sytuacji nie ułatwia to, że sprawa jest publiczna. Przerażona Grace musi zawalczyć o rodzinę…

W obronie syna

Serial jest wstrząsającym thrillerem, który można zobaczyć na Apple TV. Serial opowiada o pewnej rodzinie, której życie nieodwracalnie się zmienia, kiedy ich syn zostaje oskarżony o zamordowanie kolegi z klasy. Rozpoczyna się dramatyczna walka o to, co najważniejsze - o prawdę i sprawiedliwość. Czy naprawdę to on był zdolny do tego, aby zabić swojego kolegę z klasy?

Oglądaliście któryś z tych seriali? A może zamierzacie? Podzielcie się swoimi typami na najlepszy serial 2020!

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop