Zamknij

Praca w Niemczech fakty i mity na temat pracy opiekunki

08:27, 23.07.2020 | materiały partnera

Ze względu na starzejące się społeczeństwo, z którym mamy do czynienia w Europie, praca opiekunki do osób starszych staje się coraz bardziej popularna. W Polsce przyjęło się, że opiekę nad starzejącymi się rodzicami przejmują dzieci, jednak w Niemczech oddaje się ich pod opiekę profesjonalistów, stąd też takie zainteresowanie wyjazdami za naszą zachodnią granicę. Dodatkową zachętę stanowi pensja, która jest wpłacana w euro. Przez wiele lat nazbierało się sporo mitów na temat pracy w Niemczech dla Polaków, dlatego zweryfikujemy kilka z nich w tym artykule.

Wysoka pensja – FAKT

Tak jak już wyżej wspominaliśmy, wynagrodzenie wypłacane w euro jest rzeczywiście zachęcające i wiele z nas decyduje się między innymi dlatego na wyjazd do Niemiec. Pensja dla opiekunki osób starszych może sięgać nawet do 2000 euro. Nie należy jednak zapominać o tym, co decyduje o wysokości zarobków, otóż są to przede wszystkim kompetencje i umiejętności opiekunki. Jej doświadczenie, znajomość języka niemieckiego, różnego rodzaju kursy, chociażby na prawo jazdy, dzięki któremu jesteśmy w stanie przetransportować seniora do najbliższej przychodni. Warto zapoznać się z aktualnymi ofertami tej agencji: https://laxocare.pl/oferty/, która zapewnia naprawdę wysokie wynagrodzenie oraz dba o nasze bezpieczeństwo.

Najbardziej opłaca się pracować na czarno – MIT

Jest to jeden z najczęściej powtarzanych mitów, które krążą po internecie od niepamiętnych czasów. Praca na czarno wiąże się z ogromnym ryzykiem i najczęściej kończy się tak, że zostajemy oszukani, ponieważ, albo nie są nam wypłacane pieniądze wcale, albo jest ich dużo mniej, niż kwota, na którą się umawialiśmy na początku. Dodatkowo przeważnie nie myślimy o tym, aby się ubezpieczyć, a w pracy opiekunek bardzo łatwo jest zrobić sobie krzywdę, chociażby przy przenoszeniu unieruchomionego seniora. Gdy coś nam się stanie, jesteśmy zdane tylko i włącznie na siebie. Najlepszym rozwiązaniem w przypadku wyjazdu do pracy do Niemiec jest skorzystanie z usług dobrej agencji, która zajmie się wszelkimi niezbędnymi dokumentami, a dodatkowo dba o wypłacenie nam pensji. Dzięki agencji nie musimy również się martwić o nasze zdrowie, ponieważ zapewnia ona ubezpieczenie. Warto również wspomnieć, że agencja również dba o odprowadzanie podatków, dzięki czemu w zasadzie naszym jedynym obowiązkiem jest rzeczywista praca, czyli opieka nad osobą starszą.

Należy być zawodową opiekunką, aby podjąć się tej pracy – MIT

Kolejnym mitem jest to, że aby wyjechać do pracy, jako opiekunka osób starszych należy mieć specjalistyczne wykształcenie. Prawda jest taka, że aby podjąć się tej pracy, należy mieć przede wszystkim odpowiednie podejście i wrodzone predyspozycje, należy być cierpliwym, empatycznym i odpornym psychicznie. Dzięki takim cechom uda nam się opiekować seniorami w odpowiedni sposób. Nie można również zapomnieć o tym, że powinniśmy być sprawni fizycznie w momencie, gdy naszymi podopiecznymi są osoby, które nie są w stanie same się poruszać.

Na temat pracy opiekunki osób starszych w Niemczech powstało wiele mitów, które potrafią odstraszyć osoby, które mają potencjał. Warto poszperać w internecie, aby dowiedzieć się, jak jest naprawdę, ponieważ do pracy opiekunki potrzebne jest nam ogromne zaangażowanie i wielkie serce, reszty – na przykład języka niemieckiego możemy się nauczyć.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop