Zamknij

Odpowiednia pościel fundamentem dobrego snu

10:41, 24.04.2020 | materiały partnera

Sen jest bardzo istotną częścią dnia. W tym czasie organizm odpoczywa, relaksuje się i zbiera siły, by o poranku znów wstać i móc realizować swoje obowiązki w pełni sił. Eksperci są zwykle pytani o odpowiednią ilość snu, która ma wystarczać człowiekowi, by ten mógł prawidłowo funkcjonować przez cały dzień. Ważną zaś i niestety często pomijaną kwestią obok długości, jest jakość naszego snu. By sen był prawdziwą i efektywną chwilą wytchnienia dla człowieka, muszą mu towarzyszyć odpowiednie warunki zewnętrzne.

Wiele osób ma trudności z zaśnięciem, spokojnym snem czy podniesieniem się z łóżka o poranku. Znaczenie ma zarówno miejsce, wielkość łóżka, piżama, poziom stresu, zmęczenie, ale i to, czym człowiek się otacza, czyli pościel.

Dla wielu osób pościel jest wręcz fundamentalnym warunkiem dobrego snu. To ona determinuje organizm do relaksu oraz wytchnienia. Znaczenie ma zarówno tekstura, tkanina, jak i rozmiar czy zapach. W miłej, miękkiej i pachnącej pościeli zasypia się dużo przyjemniej niż w sztywnej bądź zużytej. Im lepsza pościel, tym efektywniej jesteśmy w stanie wypoczywać, a tym samym zbierać energię, a także marzyć, śnić, oddawać się magii nocy. Warto zadbać o to, by pościel, którą się Państwo owijacie, była najlepszym wyborem z dostępnych dla Was wariantów. Zainwestujcie w swój komfort i dobry sen.

Jaką pościel warto wybrać?

Każdy człowiek preferuje nieco inne materiały, wzory czy rozmiary pościeli. Jednak w wyborze odpowiedniej pościeli, która zapewnia dobry sen, kluczową zmienną jest materiał, z którego wykonana jest pościel. Nie może być on zbyt gruby, ale też zbyt chłodny, ponieważ temperatura zwykle w dużym stopniu warunkuje jakość snu. Na rynku dostępne są różne rodzaje pościeli, które są przyjemne dla człowieka i zdrowe dla jego organizmu. Zestaw pościeli to dwie poszewki na poduszki i jedna duża na kołdrę. Warto wybierać te zestawy, których skład jest następujący:

  • bawełna gładka 100% (splot krzyżowy) – nazywana „bawełną pościelową”, jest najbardziej popularna w branży pościelowej,
  • bawełna satynowa 100% (splot satynowy),
  • flanela – jest najcieplejszą tkaniną stosowaną w standardowych pościelach, świetnie sprawdza się zimą
  • kora (bawełniana) – jedna z odmian bawełny o charakterystycznej pomarszczonej fakturze, jest bardzo praktyczna, bo nie wymaga prasowania,
  • o odpowiednim rozmiarze, np. 140X200 dla jednej osoby: https://posciel.to/posciel-140x200,
  • policotton – wytwarza się ją z mieszanki włókien syntetycznych oraz naturalnych (poliester i bawełna), zatem jest gorszej jakości niż produkty w pełni bawełniane.

W sklepach z pościelą dostaniecie także cały szereg pościeli wykonanej z poliestru, mikrofibry czy mikrofazy. Należy jednak pamiętać, że te produkty zwykle są najtańsze, co odpowiada najgorszej jakości stosowanych do produkcji materiałów. Otuliwszy się tymi pościelami, które nie w pełni przepuszczają powietrze, człowiek zaczyna się pocić, a w konsekwencji jego jakość snu znacznie spada. Warto więc dokładnie przyjrzeć się etykietom w sklepach z pościelą i decydować się na te, które są najbardziej naturalne.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop