Zamknij

Mateusz Gamrot vs Arman Tsarukyan – zapowiedź!

00.00, 25.06.2022 materiał partnera

Już w najbliższy weekend odbędzie się kolejna gala z cyklu UFC Fight Night, ale tym razem w walce wieczoru zobaczymy Polaka – Mateusz Gamrot zmierzy się z Armanem Tsarukyanem. Jak przebieg tej rywalizacji przewidują analitycy zakładów bukmacherskich?

UFC Fight Night

UFC to największa i najlepsza federacja sportów walki na świecie. Nic więc dziwnego, że fani co tydzień chcą oglądać najlepszych zawodników i właśnie dlatego, jako uzupełnienie do głównych gal numerycznych, powstały UFC Fight Night. W najbliższy weekend do oktagonu w walce wieczoru wyjdzie Mateusz Gamrot. Z pewnością jest to wyróżnienie dla Polaka, który dla tej pory stoczył zaledwie 4 pojedynki w UFC.

Na karcie zaplanowane jest kilkanaście pojedynków, a zwieńczeniem całej gali będzie walka z udziałem Polaka. O której godzinie Mateusz Gamrot wyjdzie do oktagonu? Na ten moment ciężko to jednoznacznie określić, jednak organizatorzy podali mniej, więcej o której godzinie rozpocznie się karta główna. 04:00 to godzina, o której musisz wstać, jeśli nie chcesz przegapić walk z karty głównej, a sam Polak powinien wyjść do oktagonu około godziny 5:30 lub 6:00 w zależności od przebiegu pozostałych walk.

O której godzinie odbędzie się walka?

01:00 – karta wstępna

04:00 – karta główna

Mateusz Gamrot

Mateusz Gamrot swoją olbrzymią popularność w ramach sportów walki zbudował znakomitymi występami w KSW. W pewnym momencie zdał sobie sprawę, że nie ma na niego mocnych w ramach tej federacji, dlatego też zdecydował się na przenosiny do UFC, która dla zawodników jest niczym Liga Mistrzów w piłce nożnej. Gamer już w pierwszym starciu musiał przełknąć gorzką pigułkę, ponieważ pechowo przegrał z Kutateladze. Kwestię zwycięstwa w tym pojedynku rozstrzygnęli sędziowie, którzy zdaniem ekspertów, a także samego rywala – skrzywdzili Polaka. Fakty są jednak takie, że od tamtej pory po stronie jego porażek widnieje jedynka, której nie uda mu się już zmazać. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby budować jeszcze lepszy bilans kolejnymi wygranymi i nie zwracać uwagę na wpadkę.

Gamrot do tej pory stoczył 4 walki dla federacji UFC. Polak od początku swojej przygody musiał budować swoją pozycję, co pokazuje w kolejnych starciach. 3 kolejne zwycięstwa przed czasem z pewnością zrobiły wrażenie na kibicach, którzy już nie mogą się doczekać kolejnego pojedynku z jego udziałem. To właśnie znakomita dyspozycja sprawiła, że Polak zasłużył na walkę wieczoru w ramach UFC Fight Night. Trzeba jednak przyznać, że jego przeciwnik również jest w bardzo dobrej formie i właśnie dlatego kibice nie mogą doczekać się tego starcia.

Gamer w całej zawodowej karierze stoczył 21 rywalizacji, z czego 4 dla federacji UFC. Rozkładając jego bilans na czynniki pierwsze, warto zauważyć, że najczęściej walki z jego udziałem kończyły się poprzez decyzje sędziów. Taki scenariusz jest również dostępny na nadchodzący pojedynek w ofercie ufc zakładów bukmacherskich. Kurs proponowany przez analityków nie jest jednak zbyt wysoki, co pokazuje, że jest spore prawdopodobieństwo, iż ta walka zakończy się właśnie w ten sposób.

Jeśli jednak wierzysz w zakończenie tej rywalizacji przed czasem, to są ku temu odpowiednie przesłanki. Gamrot w 3 poprzednich pojedynkach kończył rywalizację ze zwycięstwem na koncie i nie czekał do decyzji sędziów.

  • Statystyki:

  • Polak w całej karierze przegrał tylko raz.
  • Jego rywal ma dwie porażki na koncie, ale jedną w UFC.
  • Obaj zawodnicy mają serię wygranych.
  • Gamrot stoczył 21 zawodowych pojedynków.
  • Tsarukyan 20 razy wychodził zawodowo do walki.

Arman Tsarukyan

Obiektywnie trzeba jednak przyznać, że jego przeciwnik będzie do tej pory najtrudniejszym rywalem, z jakim zmierzył się w całej swojej karierze. Arman Tsarukyan podejdzie do tej rywalizacji z 5 zwycięstwami na koncie i jedną porażką w ramach UFC. Na ten moment jest to jeden z najlepiej rokujących zawodników w tej kategorii wagowej, dlatego też Polak będzie musiał wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności, aby zwyciężyć w tej rywalizacji. UFC zakłady bukmacherskie na ten moment większe szanse na wygraną dają Ormianinowi. Arman Tsaurykan stoczył o dwa pojedynki więcej w ramach federacji UFC, co przekłada się nie tylko na doświadczenie, ale również na pewność siebie, której w wywiadach mu nie brakuje.

Ormianin w podobnym stylu do Gamrota rozpoczął swoją karierę dla tej federacji. Tsarukyan również przegrał w swoim debiucie po decyzji sędziów, jednak wspominany werdykt nie był tak kontrowersyjny, jak ten przy okazji walki Gamera.

Analiza eksperta odnośnie Tsarukyana:

„W jaki sposób walczy ten zawodnik? Muszę przyznać, że profilem znacząco przypomina Mateusza Gamrota. Mocne zapasy, niezła stójka, a przede wszystkim twarda szczęka. Do tej pory tylko raz dał się znokautować w całej swojej karierze. Ogólnie w jego bilansie znajdują się 2 porażki i 18 wygranych. To tylko pokazuje, że w oktagonie zmierzy się 2 zawodników, którzy mają podobny bilans, a tym samym umiejętności w swoich najlepszych płaszczyznach. Obaj nie będą mogli popełnić żadnego błędu w parterze, ponieważ może skończyć się to szybkim poddaniem.”

Zakłady bukmacherskie na UFC

Oferta zakładów bukmacherskich na UFC w Superbet jest jedną z najlepszych na polskim rynku. Bukmacher przygotował naprawdę konkurencyjne kursy, a dodatkowo specjalne promocje na najbliższy weekend. Jak Mateusz Gamrot spisze się podczas swojej 5 walki w UFC? Analitycy zakładów bukmacherskich uważają, że nie jest on faworytem swojego starcia, jednak ma realne szanse na zwycięstwo. Przypomnijmy, że w ostatnim czasie Polacy nie byli faworytami swoich walk, jak chociażby Jan Błachowicz czy Joanna Jędrzejczyk. Bilans tych starć to 1:1, dlatego też polscy fani sportów walki liczą, że po walce Gamera wyjdziemy na prowadzenie 2:1.

Informacje o sportach walki z regionu są również dostępne na naszej stronie. Sprawdź podsumowanie, jak poradził sobie UKS Zapaśnik w lidze!

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%