Zamknij

Kredyt technologiczny na rozwój firmy

16:52, 21.02.2023 Artykuł partnera Aktualizacja: 16:57, 21.02.2023
Skomentuj Dofinansowania dla firm 2023 w zasięgu ręki Dofinansowania dla firm 2023 w zasięgu ręki

Jeżeli firma potrzebuje dodatkowych środków finansowych na wdrożenie innowacji technologicznych, to może ubiegać się o przyznanie bezzwrotnej dotacji. Ma ona postać kredytu technologicznego. Warto od razu zaznaczyć, że trzeba spełnić szereg wymagań. Tego typu dofinansowanie jest przyznawane wyłącznie mikro, małym i średnim przedsiębiorstwom. Otrzymane środki muszą zostać przeznaczone na rozwój towarów i usług lub stworzenie nowych produktów. Oczywiście najpierw trzeba zaciągnąć kredyt technologiczny, a dotacja w postaci premii technologicznej służy do jego spłacenia.

Bezzwrotna dotacja na rozwój prowadzonego biznesu

Kredyt technologiczny to niezwykle korzystne rozwiązanie dla firm z ograniczonym budżetem, czyli mikro i małych. Wsparcie finansowe na postać bezzwrotnej dotacji przeznaczonej na zakup i wdrożenie nowych technologii. Firma może wobec tego zacząć wytwarzać nowe produkty, ulepszać procesy i poprawiać jakość oferowanych usług. Wszystko to przekłada się na jej prężny rozwój i wzrost zysków. Za pozyskane środki można wprowadzić zmiany, dzięki którym zostaną zapewnione optymalne warunki do prowadzenia produkcji.

Oczywiście trzeba pamiętać o tym, że kredyt na innowacje technologiczny jest przeznaczony na wdrożenie konkretnych technologii. Nie przyznaje się go na zakup środków trwałych. Kredytów technologicznych udziela wyłącznie kilkanaście polskich banków komercyjnych za pośrednictwem banku gospodarstwa krajowego. Dotacje uzyskane ze środków unijnych lub państwowych muszą zostać przeznaczone na spłatę kredytu zaciągniętego w celu wdrożenia konkretnych innowacji technologicznych w przedsiębiorstwie.

Dofinansowania dla firm 2023 w zasięgu ręki – skorzystaj z pomocy profesjonalistów

Do wniosku o dofinansowanie w postaci kredytu technologicznego trzeba dołączyć szereg dodatkowych dokumentów. Wymaga się kopii promesy zobowiązania finansowego lub warunkowej umowy z banku. Niezbędny jest także biznesplan projektu, analiza jego zgodności z polityką ochrony środowiska. Dołącza się dokumenty rejestrowe przedsiębiorcy. Trzeba mieć także oświadczenie koordynatora krajowego klastra kluczowego, zestawienie kosztów robót, szkic sytuacyjny, wszystkie wymagane zezwolenia.

W przypadku profesjonalistów z https://www.argonavi.pl/ można liczyć na udzielenie kompleksowej pomocy, która dotyczy oceny kwalifikowalności inwestycji, jej zakresu, analizy kosztów kwalifikowanych. Można liczyć na to, że projekt zostanie przygotowany w taki sposób, aby zmaksymalizować otrzymane wsparcie finansowe. Zostanie opracowana kompletna dokumentacja aplikacyjna. Klient może liczyć również na wsparcie w kontakcie z różnymi instytucjami i rozliczaniu uzyskanej pomocy publicznej.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%