Zobacz znalezione w sieci wydanie broszury Nasz Świat - Biuletynu Towarzystwa Przyjaciół Muzeum w Radomsku Twórz z nami moduł Historia Radomska, powiatu radomszczańskiego i ziemi radomszczańskiej, piotrkowskiej, pajęczańskiej i bełchatowskiej.
4 grudnia 1993 roku w zakładzie produkcyjnym Metalurgia S.A. w budynku administracyjnym wybuchł pożar. W zdarzeniu zginęła jedna pracownica firmy, druga została ciężko poparzona.
Drogie Nauczycielki, Drodzy Nauczyciele! Szanowni Pracownicy oświaty!
Dziękujemy Wam za Wasz trud i wysiłek!
Życzymy dużo siły i jeszcze więcej zdrowia!
Publikujemy kolejną z serii pocztówek dotyczących naszego regionu. Na terenie powiatu znajduje się 211 sołectw oraz 361 miejscowości tzw. podstawowych (łącznie z miastami). Siedzibą powiatu jest miasto Radomsko. Powiat Radomszczański zajmuje powierzchnię 144 257 ha
W tym roku pogoda uniemożliwiła nam skorzystania z największej zimowej atrakcji w powiecie radomszczańskim. Czekamy z nadzieją na przyszłoroczny sezon.
W roku milenijnym radomszczanki i radomszczanie otworzyli oczy ze zdumienia. Na tzw. polach na przeciw kościoła NMP Królowej Polski powstał supermarket jakiego dotąd w mieście nie było. W dzień otwarcia przed sklepem pojawiły się dzikie tłumy, a samo otwarcie - kto pamięta ten wie - nie obyło się bez alarmu bombowego.
Najstarsza wzmianka o Stobiecku Miejskim pochodzi z roku 1266. Wioskę tę wspomniano wówczas w przywileju Leszka Czarnego wydanym w Maluszynie. Dokument ten wyraźnie stwierdzał, że mieszkańcy wsi i miasta cieszą się takimi samymi przywilejami i mają takie same obowiązki.
Publikujemy kolejną z serii pocztówek dotyczących naszego regionu. Na terenie powiatu znajduje się 211 sołectw oraz 361 miejscowości tzw. podstawowych (łącznie z miastami). Siedzibą powiatu jest miasto Radomsko.