Zamknij

Pijana staranowała mercedesem trzy ogrodzenia, jaguara i słupy trakcyjne

14:32, 08.05.2022 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Do zdarzenia doszło w sobotę niedaleko miejscowości Radomska (Łódzkie).

Dwa lata więzienia grożą 29-latce, która pijana wjechała mercedesem w trzy ogrodzenia, staranowała jaguara oraz słupy trakcyjne, zrywając przy tym napowietrzne linie energetyczne - podała rzeczniczka policji w Radomsku nadkom. Aneta Wlazłowska.

"29-letnia kierująca mercedesem A45 nie dostosowała prędkości do warunków ruchu, straciła panowanie nad pojazdem, a następnie uderzyła w ogrodzenia trzech posesji, jaguara znajdującego się na terenie jednej z działek oraz słupy energetyczne, zrywając przy tym napowietrzne linie"

- relacjonowała Wlazłowska.

"Kobieta wyszła z samochodu o własnych siłach, nie odniosła obrażeń ciała zagrażających jej życiu. Badanie przeprowadzone przez policjantów wykazało w jej organizmie 0,8 promila alkoholu"

- podkreśliła.

"Podczas rozmowy z mundurowymi kobieta tłumaczyła, że przebywając na imprezie, pokłóciła się z partnerem i zdenerwowana wsiadła za kierownicę"

- zaznaczyła rzeczniczka radomszczańskiej policji.

29-latka mieszkanka województwa śląskiego odpowie przed sądem.

Zgodnie z prawem za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu lub innego środka podobnie działającego grozi kara do 2 lat więzienia.

"Dodatkowo na sprawców tego przestępstwa sąd obligatoryjnie nakłada karę finansową oraz zakaz kierowania pojazdami. W tym przypadku kobieta musi się liczyć również z koniecznością naprawienia szkód w mieniu, jakie wyrządziła"

- wyjaśniła nadkom. Wlazłowska. (PAP)

Autor: Hubert Bekrycht

hub/ ann/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%