Zamknij

Radomsko: zostawiła psa w rozgrzanym samochodzie na parkingu sklepu.

10:20, 25.08.2019 | SpotRadomsko.pl | KPP w Radomsku
Skomentuj fot: KPP w Radomsku
REKLAMA

Do zdarzenia doszło na parkingu jednego ze sklepów w Radomsku. Na miejscu policjanci zastali 31-letnią właścicielkę psa oraz mężczyznę, który chwilę wcześniej wybił szybę w pojeździe, gdzie znajdował się pies. O tym, że w nagrzanym samochodzie znajduje się skomlący pies personel sklepu powiadomili przechodnie. Właścicielka psa, tym razem została ukarana przez policjantów mandatem karnym.  Tłumaczyła, że przebywała około 20 minut na zakupach.

Do zdarzenia doszło 24 sierpnia 2019 roku po godz. 14.00. 

Policja apeluje szczególnie do osób dorosłych. Nawet jeśli wydaje się nam, że załatwienie jakiejś sprawy zajmie niewiele czasu, podczas upałów nawet na chwilę nie pozostawiajmy swoich podopiecznych samych w pojazdach. Przez brak rozwagi może dojść do narażenia ludzkiego życia. Taka troska powinna dotyczyć także zwierząt. Pozostawienie czworonogów w wysokiej temperaturze w aucie może wypełniać znamiona znęcania się nad zwierzęciem.

Wysokie temperatury w połączeniu z brakiem rozsądku i wyobraźni są bardzo niebezpieczne. Apelujemy, aby nie zostawiać w samochodzie, nawet na chwilę, dzieci i zwierząt. Przy upałach we wnętrzu pojazdu robi się swego rodzaju szklarnia, w której temperatura jest znacznie wyższa od tej na zewnątrz. Nie doprowadzajmy do takich niebezpiecznych sytuacji. Mandat karny w wysokości 500 złotych to najmniejsza konsekwencja. Przez brak rozwagi może dojść do narażenia ludzkiego życia.

Nie bądźmy obojętni. Gdy zauważymy, że jakaś osoba czy zwierzę znajduje się w sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu, poinformujmy o wszystkim policję dzwoniąc pod numer tel. alarmowego 997 lub 112. Policjanci zwracają szczególną uwagę na takie sytuacje. Pamiętajmy też o tym, że jeśli funkcjonariusze stwierdzą, że dłuższe pozostawanie psa w aucie zagraża jego życiu, mają prawo użyć wszelkich środków umożliwiających wydostanie psa z pojazdu – włącznie z wybiciem szyby.

 

[ALERT]1566728436913[/ALERT]

[POGODA]1566728449940[/POGODA]

 

(SpotRadomsko.pl | KPP w Radomsku)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (1)

TurboTurbo

0 0

Tylko mandat karny to jest śmieszne ja bym ją zamknął na 3 lata do więzienia za coś takiego ponieważ to podchodzi pod znęcanie się nad zwierzętami a za to jest jeżeli się nie mylę od 3 mies. do 3 lat więzienia żałosne jest to że tylko mandat dostała 23:47, 25.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz