Zamknij

Pijanego rowerzystę pod Radomskiem przejechała ciężarówka.

19:56, 15.01.2022 | KPP Radomsko
Skomentuj fot: pijani rowerzyści zagrażają przede wszystkim swojemu zdrowiu i życiu
REKLAMA

35-letni rowerzysta został potrącony przez ciężarówkę jadącą w tym samym kierunku, w stronę Kamieńska. Cyklista nie zważając na innych uczestników ruchu drogowego wjechał z pobocza na jezdnię. Niestety wprost pod ciężarówkę, którą kierował trzeźwy 53-letni mieszkaniec gminy Przedbórz.

Kierujący rowerem to mieszkaniec gminy Kamieńsk. Mężczyzna ze względu na obrażenia ciała został przewieziony do szpitala, gdzie pozostał. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2,3 alkoholu w organizmie. Do wypadku doszło wieczorem, 12 stycznia 2022 roku.

Za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości grozi kara grzywny 2500 złotych. Dodatkowo, sąd może orzec zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Natomiast, za spowodowanie wypadku drogowego grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.    

Policja przypomina, że wsiadając na rower wszyscy powinni pamiętać o ostrożności oraz przewidywać zagrożenia i zawsze przestrzegać elementarnych zasad bezpieczeństwa.

W zdarzeniach drogowych rowerzyści najczęściej doznają poważnych obrażeń, a w przypadku zderzenia z samochodem kierujący jednośladem często jest bez szans na wyjście ze zdarzenia bez szwanku, ponieważ nie chroni go karoseria czy pasy bezpieczeństwa.

Ponadto, rowerzyści powinni zadbać o swoje bezpieczeństwo i wyposażyć rower w obowiązkowe oświetlenie oraz z niego korzystać od zmierzchu do świtu, w tunelu oraz w czasie jazdy w warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza, spowodowanej np. mgłą lub opadami atmosferycznymi.

nadkom. Aneta Wlazłowska

KPP Radomsko

[ALERT]1642273108290[/ALERT]

 

(KPP Radomsko)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%