Zamknij

Tragedia przy Piastowskiej w Radomsku. Zginęła kobieta potrącona na pasach o 6:00

21:10, 29.11.2021 | KPP Radomsko
Skomentuj fot: o tej godzinie na dworze jest jeszcze ciemno
REKLAMA

29 listopada 2021 r. przy ul. Piastowskiej w Radomsku została potrącona piesza. Do tego tragicznego w skutkach wypadku doszło około godziny 6. Kierujący peugeotem, nie zatrzymał się przed przejściem dla pieszych i potrącił starszą kobietę. 84-latka została przewieziona do szpitala, gdzie mimo prób ratowania życia zmarła.

Kierowca, którym był 46-letni mieszkaniec naszego powiatu, był trzeźwy. 

Również dziś około godziny 13 w Kamieńsku pod Radomskiem zginął mężczyzna. Został potrącony przez samochód ciężarowy. Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu ul. Piotrkowskiej i Głowackiego.

Mieszkaniec Kamieńska, który poniósł śmierć na miejscu przechodził na drugą stronę jezdni, gry został potrącony przez kierującego samochodem ciężarowym obywatela Ukrainy. Kierowca ciężarówki również był trzeźwy.

[ALERT]1638217262001[/ALERT]

Policja przypomina , że kierujący pojazdem ma OBOWIĄZEK, zbliżając się do przejścia dla pieszych, zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście.

W porze jesienno-zimowej kluczowe jest korzystanie z solidnych elementów odblaskowych, nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale wszędzie tam, gdzie prowadzą drogi dla pieszych. Niestety nawet najlepszy odblask nie spełni swojej jakże ważnej funkcji, jeśli będzie schowany w kieszeni lub pozostanie w domu. Każdy z nas ma wpływ na swoje  bezpieczeństwo. 

nadkom. Aneta Wlazłowska, KPP Radomsko

[ZT]7324[/ZT]

 

(KPP Radomsko)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

RadomskoRadomsko

1 0

Czy piesi poczekali aż pojazdy się zatrzymają zanim weszli na zebrę? 14:16, 30.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

gmgm

1 0

Jechałem wtedy akurat piastowską. Było ciemno a światła uliczne się nie świeciły. Dlaczego u nas w mieście światła nie są na czujniki tylko ustawione czasowo. Więcej ludzi będzie ginąć na przejściach dla pieszych. Miały być doświetlane przejścia dla pieszych a nie są - no może kilka. 19:09, 30.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%