Zamknij

Radomsko: podróbki odzieży i perfum na targowisku. 38-latka w rękach policji.

12:02, 04.10.2021 | KPP Radomsko
Skomentuj fot: KPP Radomsko

Odzież oraz perfumy z podrobionymi znakami towarowymi nie trafią do sprzedaży. Dzielnicowi oraz policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej na radomszczańskim placu targowym zabezpieczyli nielegalny towar.

Zgodnie z ustawą o prawie własności przemysłowej wprowadzanie do obrotu produktów z podrobionymi znakami towarowymi zagrożone jest karą grzywny, karą ograniczenia wolności lub karą pozbawienia wolności do 2 lat.

Nielegalny towar został zabezpieczony przez policjantów 3 października 2021 roku na terenie miejskiego placu targowego. Okazało się, że należy on do 38-letniej obywatelki Bułgarii, która do Radomska przyjechała z rodziną.

Kobieta oferowała do sprzedaży odzież oraz perfumy z logo znanych marek. Zarówno 38-latka oraz trzech obywateli Bułgarii zostali przewiezieni do komendy wraz z nielegalnymi produktami. Łącznie policjanci zabezpieczyli blisko 400 pojemników z perfumami oraz 650 sztuk elementów odzieży. Teraz przedstawiciele firm, których logo zostało nielegalnie użyte szacują straty.

W rozmowie z policjantami kobieta tłumaczyła, że podrobiony towar kupiła na terenie województwa mazowieckiego. Funkcjonariusze zapowiadają, że sprawa jest rozwojowa.

Zgodnie z prawem własności za ten czyn grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności lub kara do 2 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Aneta Wlazłowska/ KPP Radomsko

[ALERT]1633341666072[/ALERT]

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%