Zamknij

Zuchwała kradzież w powiecie radomszczańskim. Kurier zabrał paczki za 60 tysięcy złotych.

10:30, 21.09.2021 | KPP Radomsko
Skomentuj fot: KMP Radomsko
REKLAMA

Zawiadomienie w sprawie kradzieży siodeł policjanci przyjęli 28 lipca 2021 roku. Do zdarzenia doszło na terenie jednej z posesji w gminie Żytno (powiat radomszczański). Pokrzywdzona feralnego dnia musiała pilnie wyjechać z domu. Podczas jej nieobecności kurier zostawił zaadresowane dla niej przesyłki.

Telefonicznie uzgodnili szczegóły transakcji. Po powrocie do domu okazało się, że nie ma w umówionym miejscu żadnych paczek. Kiedy zorientowała się, że została okradziona zawiadomiła organy ścigania.

Zgłaszająca przygotowała i przekazała policjantom zdjęcia oraz dokładny opis przedmiotów, które padły łupem przestępców. Zaangażowanie funkcjonariuszy, jak i samej pokrzywdzonej doprowadziły do zatrzymania 25-letniej mieszkanki powiatu zgierskiego oraz 26-letniego łodzianina.

Do policyjnej celi trafili oni 5 września. Wówczas kryminalni odzyskali jedno z siodeł. Wobec tych dwojga prokurator zastosował dozory policyjne. Kolejne zatrzymanie miało miejsce następnego dnia. Tym razem do aresztu trafił 26-latek z Aleksandrowa Łódzkiego.

Mężczyzna ten na wniosek śledczych został tymczasowo aresztowany. W czasie rozwiązywania zawiłości tego przestępstwa okazało się, że konieczne jest zatrzymanie 40-letniego łodzianina. Mężczyzna w policyjnej celi został osadzony 17 września.

Analizując zgromadzony materiał dowodowy śledczy ustalili dokładny przebieg zdarzenia oraz rolę każdej zatrzymanej w tej sprawie osoby. Okazało się, że 40-latek wraz z mieszkańcem Aleksandrowa rzeczywiście tego dnia doręczali przesyłki na terenie powiatu radomszczańskiego.

W poszukiwaniu jednego z adresów zobaczyli leżące na terenie posesji paczki. Tyle tylko, że przesyłki kilka minut wcześniej zostawił inny kurier.

Postanowili jednak wykorzystać nadarzającą się okazję dlatego załadowali okazałe gabarytowo paczki do swojego busa. Kiedy dojechali do domu otworzyli swoją „zdobycz” i postanowili jak najszybciej upłynnić siodła.

W tym procederze pomagali im znajomi, którzy jako pierwsi zostali zatrzymani przez policjantów. Najstarszy ze sprawców wiedząc, że nie uniknie odpowiedzialności za swoje zachowanie oddał policjantom pozostałe siodła i akcesoria.

20 września mundurowi przekazali odzyskane przedmioty prawowitej właścicielce.

Zgodnie z kodeksem karnym, zarówno za kradzież jak i za paserstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

[ALERT]1632213189170[/ALERT]

 

(KPP Radomsko)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%