Zamknij

Kierowca-moczymorda potrącił rowerzystę pod Radomskiem i ... sobie pojechał się napić ze stresu.

13:15, 12.10.2020 | KPP Radomsko
Skomentuj fot: KPP Radomsko
REKLAMA

W minioną sobotę, 10 października 2020 roku, około godziny 18:30 dyżurny radomszczańskiej komendy Policji został poinformowany o wypadku drogowym w miejscowości Niesulów, na terenie gminy Gidle w powiecie radomszczańskim.

Jak ustalili policjanci, kierujący samochodem osobowym marki Volvo, 66- letni mieszkaniec gminy Gidle jadąc w miejscowości Niesulów w kierunku miejscowości Ojrzeń potrącił poruszającego się w tym samym kierunku rowerzystę.

Bezpośrednio po zdarzeniu sprawca zatrzymał się. Na miejscu zatrzymali się również dwaj mężczyźni, którzy udzielili pomocy 53-letniemu rowerzyście oraz powiadomili o wypadku służby ratownicze.

W chwili gdy świadkowie zajęli się poszkodowanym kierowca volvo wsiadł do swojego samochodu i odjechał z miejsca zdarzenia. Gdy  policjanci dojechali do miejsca zamieszkania sprawcy wypadku okazało się, że jest on w stanie nietrzeźwości.

Badanie alkomatem wykazało, że ma  w organizmie 2,4 promila alkoholu.

Mężczyzna tłumaczył się, że alkohol wypił ze stresu gdy wrócił do domu. Kierowca volvo został zatrzymany, pobrano od niego trzykrotnie krew do badań na zawartość alkoholu w chwili wypadku.

Poszkodowany rowerzysta z uwagi na charakter obrażeń został przewieziony do specjalistycznego szpitala. Dzisiaj złożony został wniosek o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. 

Jeżeli następstwem wypadku jest śmierć innej osoby albo ciężki uszczerbek na jej zdrowiu, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8 .W takim przypadku za ucieczkę z miejsca wypadku i spowodowanie go w stanie nietrzeźwości grozi podwyższony wymiar kary do lat 12.

(KPP Radomsko)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz