Zamknij

PSP: ponad tysiąc interwencji w związku z burzami i ulewnym deszczem

09:39, 29.06.2020 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Jak poinformowała w poniedziałek Państwowa Straż Pożarna ostatniej doby strażacy brali udział w 2274 interwencjach, z czego 252 stanowiły pożary, 1884 tzw. miejscowe zagrożenia, a 138 alarmy fałszywe.

Ponad tysiąc razy interweniowali w niedzielę w całym kraju strażacy w związku z burzami i intensywnymi opadami deszczu ? poinformował w poniedziałek PAP rzecznik komendanta głównego PSP st. kpt. Krzysztof Batorski. Najwięcej zdarzeń było na Podkarpaciu.

Ponad tysiąc razy strażacy wyjeżdżali do usuwania skutków nawałnic. Najwięcej interwencji związanych z pogodą odnotowano w województwie podkarpackim (525), pomorskim (81) i śląskim (75).

Od północy do godz. 6 w poniedziałek odnotowano siedem interwencji związanych z pogodą. Kompanie "Krakus II" i "Kielce", które wysłano z Centralnych Odwodów Operacyjnych na Podkarpacie, by pomogły w usuwaniu skutków nawałnic, wróciły do swoich jednostek macierzystych. Na miejscu pozostała jeszcze kompania "Woda" z województwa mazowieckiego i "Rzeszów I", które pracują w powiecie jasielskim na Podkarpaciu

W pożarze domu wielorodzinnego w Pieszycach na Dolnym Śląsku zginęły dwie osoby, a trzy zostały ranne. 20 ofiar śmiertelnych i 170 rannych odnotowano w tzw. miejscowych zagrożeniach.

Od kilku dni przez Polskę przechodzą gwałtowne burze, w trakcie których występują opady gradu i ulewne deszcze, mogące powodować wielomilionowe straty w infrastrukturze. (PAP)

autor: Marcin Chomiuk

mchom/ wj/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz