Zamknij

Groźny wypadek przy ul. Generała Józefa Hallera w Radomsku.

17.02, 09.09.2022 KPP Radomsko
Skomentuj W czwartkowy wieczór w Radomsku było dżdżysto.
REKLAMA

Wielkimi krokami nadchodzą pochmurne i deszczowe dni jesieni. Kierowcy muszą wziąć pod uwagę, że w związku z tym widoczność na drodze będzie mocno ograniczona. 8 września 2022 roku przy skrzyżowaniu ulic Tysiąclecia (red. Hallera) i Rolnej w Radomsku doszło do potrącenia 74-letniej kobiety na przejściu dla pieszych.

W chwili zdarzenia panowały trudne warunki pogodowe. Padał deszcz a zapadający zmrok dodatkowo spowodował, że kierująca mercedesem za późno dostrzegła przechodzącą przez drogę 74-latkę. Na skutek potrącenia piesza z obrażeniami ciała została hospitalizowana. Policjanci na miejscu wykonali niezbędne czynności procesowe, które mają za zadanie wyjaśnić dokładny przebieg zdarzenia.

Kierująca mercedesem 19-letnia radomszczanka była trzeźwa.

Natomiast stan trzeźwości pieszej zostanie ustalony na podstawie badań pobranej krwi. Za spowodowanie wypadku drogowego grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, że jesienią panują złe warunki pogodowe, które znacząco utrudniają poruszanie się po drogach. Zarówno kierujący jak i piesi muszą szczególnie skoncentrować się na sytuacji panującej na drodze. Chwila nieuwagi może kosztować zdrowie lub życie. Kierowcy powinni zwolnić i nie korzystać z urządzeń elektronicznych podczas jazdy, które dodatkowo rozpraszają ich uwagę.

Ze strony niechronionych również oczekuje się zachowania szczególnej ostrożności. Przejście dla pieszych nie oznacza nieograniczonych przywilejów dla przechodniów. Jak każdy inny uczestnik ruchu drogowego, pieszy czy rowerzysta są zobowiązani do przestrzegania przepisów.

Policjanci apelują również o korzystanie z elementów odblaskowych, nawet w obszarze zabudowanym i oświetlonym. Każdy odblask znacznie zwiększa nasze szanse na bezpieczny powrót do domu.

Autorka: asp. Agnieszka Kropisz z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku

(KPP Radomsko)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

ArkadiuszArkadiusz

0 0

Proszę osobę poszkodowaną w wypadku lub jej rodzinę o pilny kontakt w bardzo ważnej sprawie, tel: 697 723 210 Arkadiusz 07:44, 13.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%