Zamknij

Zuchwały złodziej spod Radomska trafił w ręce policji. Teraz czeka go kara, czy będzie wystarczająca?

09.00, 20.01.2023 KPP Radomsko Aktualizacja: 09.02, 20.01.2023
Skomentuj fot: złodziej, który kradł w Gomunicach jest już w rękach policji. / KPP Radomsko
REKLAMA

W listopadzie 2022 roku 33–latek bez stałego miejsca pobytu usiłował ukraść różne produkty spożywcze i przemysłowe wraz z metalowym wózkiem sklepowym z jednego z dyskontów w Gomunicach (powiat radomszczański, województwo łódzkie). Bezskutecznie, ponieważ pracownicy zareagowali i wybiegli przed sklep za złodziejem. Gdy ten zobaczył ich, porzucił wózek z zakupami i uciekł.

Druga sytuacja miała miejsce w styczniu 2023 roku, kiedy to w tej samej miejscowości ze sklepu spożywczego ponownie postanowił ukraść produkty spożywcze i alkohol. Za towar nie miał zamiaru zapłacić. Nie reagował na słowa obsługi sklepowej, by odłożył towar. Sprzedawca w odpowiedzi usłyszał jedynie wulgaryzmy, a niecodzienny klient wyszedł ze sklepu, jak gdyby nic się nie stało.

Oba sklepy straciły łącznie blisko 1100 złotych.

Te złodziejskie występy nie były debiutem 33–latka. Działał on w recydywie, co oznacza, że w ciągu ostatnich 5 lat był już karany za podobne przestępstwa. Za kradzież zuchwałą grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 8.

W warunkach recydywy może wzrosnąć o połowę górnej granicy. Sąd na wniosek prokuratora zastosował 3 – miesięczny areszt wobec 33 – latka.

Autorka: asp. Agnieszka Kropisz\

Źródło: KPP Radomsko

[ALERT]1674201522414[/ALERT]

[ZT]10670[/ZT]

 

(KPP Radomsko)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%