Zamknij

Śmiertelny wypadek na przejściu dla pieszych w Przedborzu. Zginął 78-letni przechodzień

16.59, 18.01.2023 PAP Aktualizacja: 17.35, 18.01.2023
Skomentuj fot: wypadek w Przedborzu. Ofiara tragicznego wypadku zmarła.
REKLAMA

Policjanci z Radomska wyjaśniają pod nadzorem prokuratury okoliczności wypadku drogowego, który wydarzył się w środę rano w Przedborzu (powiat radomszczański, województwo łódzkie).

Policjanci z Radomska wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku, który wydarzył się w miejscowości Przedbórz (woj. łódzkie) w środę rano. Na przejściu dla pieszych śmierć poniósł 78-letni mężczyzna - podała rzeczniczka prasowa radomszczańskiej policji asp. Agnieszka Kropisz.

Do wypadku doszło 18 stycznia 2023 roku, kilkanaście minut po 6. na ul. Trytwa. 

"Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 64-latka kierująca samochodem jeep na przejściu dla pieszych potrąciła 78-latka. Mężczyzna z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Niestety, jego życia nie udało się uratować"

- przekazała Aspirant Agnieszka Kropisz.

Kobieta kierująca autem terenowym była trzeźwa.

Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że kierująca samochodem terenowym marki Jeep 18 stycznia 2023 roku w godzinach porannych na ul. Trytwa w Przedborzu na przejściu dla pieszych potrąciła 78–latka. Mężczyzna z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala, niestety jego życia nie udało się uratować.

Badanie 64–letniej kierującej na zawartość alkoholu w organizmie wykazało, że była trzeźwa. Policjanci w obecności prokuratora wykonali czynności procesowe, które pomogą w ustaleniu dokładnych okoliczności tragicznego wypadku.

Niestety potrącony 78–latek w wyniku odniesionych obrażeń zmarł.

Policja apeluje do wszystkich uczestników dróg o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie zasady ograniczonego zaufania. Przepisy nakazują kierowcy zwiększenie uwagi i dostosowanie zachowania do warunków panujących na drodze, by odpowiednio szybko zareagować na zagrożenie. Sytuacje wymagające od kierowców wykazania szczególnej ostrożności to między innymi włączanie się do ruchu, wyprzedzanie, cofanie, zmiana kierunku jazdy czy dojeżdżanie do przejścia dla pieszych lub skrzyżowania.

Nowe przepisy nie zwalniają również pieszego z obowiązku zachowania szczególnej ostrożności podczas wchodzenia i przechodzenia przez przejście. Nadal pieszy nie może wchodzić bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd, nawet na tzw. "pasach". Ważną zasadą jest też zasada ograniczonego zaufania. Tutaj każdy uczestnik ruchu ma prawo liczyć, że inni znajdujący się na drodze również przestrzegają przepisów i zachowują się prawidłowo.

Niestety trudno przewidzieć, kiedy nastąpi nagła sytuacja, gdzie z jakiegoś powodu ten drugi uczestnik – pieszy lub kierujący – złamią przepis. Policjanci stosują także szczególny apel do wszystkich "niechronionych" na drodze, by pamiętali o swoim bezpieczeństwie. Dla jego poprawy warto nosić elementy odblaskowe nawet tam, gdzie nie nakazują przepisy. Kierowca wówczas z daleka ma szansę na to, by nas w porę zauważyć i w odpowiedniej chwili zwolnić lub zahamować.

Wszyscy pamiętajmy o wartościach najwyższych na drodze, jakimi są zdrowie i życie.

(PAP/ KPP Radomsko)

Autor: Hubert Bekrycht

Źródło: asp. Agnieszka Kropisz

fot: KPP Radomsko

hub/ jann/

[ALERT]1674058854792[/ALERT]

[POGODA]1674058864972[/POGODA]

[ZT]10662[/ZT]

 

(PAP)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

DominikkedDominikked

0 0


Proszę rodzinę osoby zmarłej o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. Dominik tel. 663152419
10:55, 19.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%