Zamknij

Pijana jak świnia 46-latka zatrzymana pod Radomskiem. Co znaczy pijana jak świnia?

12.52, 21.11.2022 KPP Radomsko/ SpotRadomsko.pl Aktualizacja: 13.30, 21.11.2022
Skomentuj fot: ale się narobiło bigosu
REKLAMA

Do ujęcia obywatelskiego doszło 18 listopada 2022 roku w godzinach wieczornych w miejscowości Krzywanice położonej w gminie Lgota Wielka w powiecie radomszczańskim. Kierowca peugeota zauważył, że z naprzeciwka całą szerokością jezdni jechał ford fiesta. Świadek nabrał więc podejrzeń, że za kierownicą może siedzieć osoba nietrzeźwa.

Gdy tylko go wyminął, natychmiast zawrócił i pojechał za nim.

Następnie zmusił kierującego fiestą do zatrzymania. Jak się okazało, od kobiety za kierownicą wyraźnie było czuć woń alkoholu. Wynik badania wykazał blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie.

46 – latka nie potrafiła logicznie wytłumaczyć swojego zachowania.

Mundurowi zatrzymali kobiecie prawo jazdy, a samochód przekazali osobie trzeźwej, z uprawnieniami. Mieszkanka gminy Lgota Wielka stanie wkrótce przed sądem, gdzie grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i utrata uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Policja potępia nieodpowiedzialnych kierowców z całą surowością, a kolejnemu świadkowi dziękuje za prawidłową postawę.

Jest to dowód na to, że mieszkańcy powiatu radomszczańskiego nie dają przyzwolenia, by pijani kierowcy poruszali się po drogach i stwarzali na nich realne zagrożenie.

Kilka tygodni temu mieliśmy zupełnie podobną sytuację. Wtedy również jeden z naszych tytułów brzmiał „pijana jak świnia”. Oczywiście bardziej niż piętnować haniebny wyczyn pijaczki za kierownicą to ameby postradały się ze zdziwienie się co to znaczy „pijany jak świnia”.

Otóż tak się mówi.

To, że akurat Wy tak nie mówicie… odsyłamy do Ludwiga Wittgensteina: „Granice mojego języka oznaczają granice mojego świata”.

Wyjaśniamy: 

Dlaczego powszechnie mówi się: pijany jak świnia? Skąd pochodzi to powiedzenie?

Powiedzenie "pijany jak świnia" prawdopodobnie dotyczy rodu Świnków (von Schweinichen), którzy zamieszkiwali zamek Świny (niem. Schweinhausburg) niedaleko Jeleniej Góry. Rodzinka ta słynęła przede wszystkim z bardzo mocnej głowy, stąd podobno wzięło się takie powiedzenie.

Źródło : http://www.edusens.pl/edusensownik/pijany-jak-swinia

Dla wszystkich, a szczególnie Pani Ewy z Bełchatowa, która po wspomnianej poniżej publikacji zasypała naszą skrzynkę inwektywami, podpowiadamy, gdzie można szukać informacji na temat kolokwializmów, frazeologizmów, aforyzmów, gwary, slangu i grypsery: 

www.GOOGLE.pl

[ZT]9905[/ZT]

asp. Agnieszka Kropisz

KPP Radomsko

spotradomsko.pl

[ALERT]1669033847445[/ALERT]

 

(KPP Radomsko/ SpotRadomsko.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%