Zamknij

Mieszkaniec Radomska prowadził audi odurzony alkoholem - to oburzające.

11.00, 29.10.2022 PAP Aktualizacja: 11.13, 29.10.2022
Skomentuj PAP
REKLAMA

27 października 2022 roku około 15:00 dyżurny radomszczańskiej komendy policji przyjął zgłoszenie o zderzeniu dwóch aut na ul. Narutowicza w Radomsku. Policjanci na miejscu zastali uczestników zdarzenia, z których jeden – kierujący audi A4 – okazał się być nietrzeźwy. Mężczyznę poddano badaniu na zawartość alkoholu w organizmie.

Miał 2,7 promila.

Jak powiedział mundurowym, w tym dniu przed południem wypił trzy piwa. Nic więc dziwnego w takiej sytuacji, że miał problem z oceną odległości od poprzedzającego pojazdu i najechał na jego tył. Kierujący dafem był trzeźwy. Szczęśliwie żadnemu z uczestników nic się nie stało.

Nieodpowiedzialnemu kierowcy audi policjanci wypisali mandat za spowodowanie kolizji.

Radomsko: 36-latek zatrzymany na ul. Narutowicza. Miał 2,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

(fot. KPP Radomsko, ul. Narutowicza w Radomsku. Tutaj doszło do zatrzymania pijanego kierowcy.)

1500 zł.

Zatrzymali również elektronicznie prawo jazdy do dyspozycji sądu, gdzie odpo

wie za kierowanie w stanie nietrzeźwości. 36 – latkowi z Radomska grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz utrata uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Piłeś – nie jedź!

Wielu z kierowców wsiadając za kierownicę po alkoholu, nie zdaje sobie sprawy, że na drodze tacy uczestnicy stają się potencjalnymi sprawcami tragedii.

W okresie Wszystkich Świętych policjanci prowadzą wzmożone kontrole w ruchu drogowym i w rejonach nekropolii. Do zadań funkcjonariuszy pełniących w tym czasie służbę należy m.in. zapewnienie płynności ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych kraju i drogach prowadzących do cmentarzy. W miejscach występowania znaczących spowolnień i utrudnień policjanci kierują ruchem. Podczas kontroli policjanci zwracają szczególna uwagę na przekraczanie dozwolonych limitów prędkości czy nieprawidłowe zachowania kierowców wobec pieszych; kontrolują także trzeźwość kierowców.

W piątek policjanci odnotowali 77 wypadków drogowych, w których zginęło dziewięć osób, a 75 zostało rannych - poinformował w sobotę PAP nadkom. Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego KGP. Dodał, że policjanci zatrzymali ponad 300 nietrzeźwych kierowców.

Policja z Radomska zatrzymała pijanego kierowcę audi a4

(fot. KPP Radomsko, ul. Narutowicza w Radomsku. T36-letni mieszkaniec Radomska 'wydmuchał' 2,7 promila alkoholu.)

Jak poinformował nadkom. Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego KGP, w piątek w związku z wyjazdami na długi weekend odnotowywano wzmożony ruch, zwłaszcza na drogach wyjazdowych z dużych miast. Dodał, że nad bezpieczeństwem podróżnych czuwało ok. 5 tys. policjantów pionu ruchu drogowego.

Policjanci odnotowali tego dnia 77 wypadków drogowych, w których zginęło dziewięć osób - w tym trzy piesze - oraz 75 rannych.

"Mimo naszych wspólnych apeli aż 304 osoby zostały zatrzymane za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, w stanie po użyciu alkoholu"

- przekazał nadkom. Opas.

Dodał, że 77 wypadków, do których doszło w piątek, to o 14 mniej niż w piątek, 29 października ubiegłego roku. Odnotowano również o 26 mniej osób rannych.

"Natomiast kierowców, którzy spożyli alkohol i wsiedli za kierownicę, było w tym roku niestety o 83 więcej"

- powiedział Opas. Dodał, że o cztery osoby więcej było także ofiar śmiertelnych.

"Wcześnie zapadający zmrok, jesienna pogoda wpływają niekorzystnie na warunki podróżowania. Również opady atmosferyczne zmniejszają w tym czasie widoczność. Po raz kolejny apel do pieszych, bo wśród dziewięciu ofiar trzy osoby to osoby piesze i wstępne okoliczności zdarzeń w dwóch przypadkach wskazują na to, że przyczynili się oni do powstania tych tragicznych w skutkach wypadków"

- powiedział.

Nadkom. Opas zaapelował do pieszych o noszenie odblasków w sposób widoczny dla kierowców.

"Mogą to być takie elementy jak kamizelka, opaska, czy odblaskowy breloczek, które podniosą znacznie bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego"

- powiedział.

Policjant poprosił również o stosowanie się uczestników ruchu drogowego do poleceń i wskazówek policjantów, którzy - jak powiedział - w wielu miejscach podejmują ręczne kierowanie ruchem. Zaapelował również o rozsądek i o nie wsiadanie za kierownicę po alkoholu.

"Jeżeli nie jesteśmy w stanie stwierdzić, czy jesteśmy gotowi do podróży, bo chociażby dnia poprzedniego spożywaliśmy alkohol, proszę o rezygnację z tych planów, o skorzystanie z komunikacji publicznej, czy może mniej doświadczonego, ale trzeźwego i wypoczętego kierowcy"

- zaznaczył.

Z danych Komendy Głównej Policji wynika, że podczas ubiegłorocznych Wszystkich Świętych doszło do 129 wypadków, w których zginęło 9 osób, a 151 zostało rannych. W zeszłym roku policjanci tylko podczas dwóch dni zatrzymali 535 kierujących pod wpływem alkoholu.

(PAP, KPP Radomsko)

autorzy: Marcin Chomiuk, Bartłomiej Figaj, asp. Agnieszka Kropisz

mchom/ bf/ itm/

[ALERT]1667034541155[/ALERT]

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

 

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%