Zamknij

Śmiertelny wypadek pod Bełchatowem. Pod koła 28-letniego kierowcy BMW wpadł pieszy bez odblasków.

06:07, 01.09.2021 | P.A
Skomentuj Fot: KPP Bełchatów
REKLAMA

Do wypadku doszło 29 sierpnia 2021 roku tuż po godzinie 21.00 na drodze DK-74 w miejscowości Huta. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 28-letni mieszkaniec powiatu piotrkowskiego kierujący bmw, poza terenem zabudowanym na nieoświetlonym odcinku drogi, potrącił mężczyznę, który wtargnął na jezdnię wprost pod koła jego pojazdu.
Pieszy był ubrany na ciemno i nie posiadał elementów odblaskowych. Pomimo akcji reanimacyjnej, na skutek odniesionych obrażeń, pieszy zmarł na miejscu. Kierujący bmw był trzeźwy. Policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków. Trwa ustalanie tożsamości zmarłego mężczyzny. Okoliczności tego wypadku pod nadzorem prokuratora wyjaśniają śledczy z bełchatowskiej komendy.

Policja przypomina, że bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od nas samych. Każdy pieszy i rowerzysta powinien zadbać o to, aby na drodze być widocznym.
 

Pamiętajmy o noszeniu odblasków po zmroku, nawet gdy przepisy tego nie wymagają. Kamizelka odblaskowa, elementy odblaskowe to podstawa, zwłaszcza na nieoświetlonej drodze. Dzięki odblaskom pieszy czy rowerzysta jest lepiej widoczny dla kierowcy, który w porę może odpowiednio zareagować.

Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze wciąż pozostaje jedną z głównych przyczyn wypadków.

[ALERT]1630440642153[/ALERT]

 

(P.A)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%