Zamknij

Łódzkie: wycieczka do Spały zainaugurowała cykl "Turystyczne Niedziele"

19:17, 11.07.2021 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

W niedzielę rano z łódzkiego dworca Łódź Kaliska wyjechało do Spały ok. 60 uczestników pierwszej wycieczki. Wśród nich były osoby, które dobrze znają już jedną z najbardziej turystycznych części woj. łódzkiego, a także ci, którzy pierwszy raz odkryją uroki Spały i okolic. W planach jest m.in. zwiedzanie z przewodnikami Spalskiego Parku Krajobrazowego, Doliny Pilicy, Szlaku Partyzanckiego, a także piknik i spacer po Spale.

W ramach "Turystycznych Niedzieli w Województwie Łódzkim" zapewniony jest bezpłatny przejazd, zwiedzanie z przewodnikami atrakcji turystycznych, biwak, konkurs ekologiczny z nagrodami oraz warsztaty i pogadanki przyrodnicze.

"Zapraszam mieszkańców województwa na wycieczki w najciekawsze i najatrakcyjniejsze zakątki naszego regionu. Nowa formuła, nowe propozycje, ciekawe warsztaty i profesjonalni przewodnicy. To wspaniały pomysł na spędzenie wakacyjnych i wrześniowych weekendów" - zachęcał marszałek woj. łódzkiego Grzegorz Schreiber.

Projekt został dofinansowany z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, ponieważ każdy wyjazd ma realizować działania edukacyjne i promować wartości ekologiczne.

W sumie zaplanowano sześć wycieczek. "Zwiedzimy m.in. takie miejsca jak interaktywne muzeum Giganty Mocy w Bełchatowie, Spalski i Bolimowski Park Krajobrazowy" - dodał dyrektor Departamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego Damian Kunert.

W lipcu uczestnicy "Turystycznych Niedzieli" odwiedzą jeszcze Górę Kamieńsk (25.07), w sierpniu będzie można zwiedzić Bolimowski Park Krajobrazowy (8.08), ZOO Safari w Borysewie (22.08), a we wrześniu pasiekę w Lipce (5.09) i Zagrodę Edukacyjną Konarzew (19.09).

Aby wziąć udział w wyciecze, od środy poprzedzającej wyjazd należy zarejestrować się na stronie internetowej turystyczneniedziele.lodzkie.pl. Ze względu na obostrzenia związane z COVID-19 liczba miejsc jest ograniczona do 60. (PAP)

autor: Bartłomiej Pawlak

bap/ mmu/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%