Zamknij

Łódzkie: dzięki obserwacjom z drona w 3 godziny policja wykryła 24 wykroczenia drogowe

17:36, 30.05.2021 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Rzeczniczka zaznaczyła, że podobne patrole drogowe z wykorzystaniem drona będą sukcesywnie prowadzone na terenie województwa łódzkiego.

W zaledwie trzy godzin patrole z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi podczas obserwacji z drona ujawniły 24 kierujących niestosujących się do sygnałów świetlnych - podała w niedzielę rzeczniczka policji w regionie mł. insp. Joanna Kącka.

W mijający weekend na drodze krajowej nr 71 w powiecie zgierskim (Łódzkie) policjanci z zespołu "SPEED" przeprowadzili działania, podczas których został wykorzystany został bezzałogowy statek powietrzny" - przekazała Kącka. "Tylko w trzy godziny ujawniono 24 wykroczenia popełnione przez kierujących niestosujących się do sygnałów świetlnych " - podkreśliła.

Bezzałogowe statki powietrzne policji - jak wyjaśniła rzeczniczka - są wyposażone w kamerę "ze stabilizowaną głowicą optoelektroniczną z zoomem optycznym i cyfrowym". "Pozwala to, w ramach codziennej służby, na rejestrowanie zachowań uczestników ruchu drogowego, a tym samym na ujawnianie wykroczeń w ruchu drogowym m. in. wyprzedzanie na skrzyżowaniu, przejściu dla pieszych, niestosowania się kierujących do sygnalizacji świetlnej" - zwróciła uwagę.

Policyjne drony - jak dodała - mogą również służyć do wykonywania zdjęć na miejscu wypadku drogowego.

"Chodzi o to, żeby kierowca, którego wykroczenie zostanie zauważone z powietrza, był jak najszybciej zatrzymany. Taki sposób działania potęguje przekonanie o nieuchronności kary, co ma nie mniejsze znaczenie niż sam mandat" - argumentowała Kącka. (PAP)

Autor: Hubert Bekrycht

hub/ par/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%