Zamknij

Bocian z połamanymi nogami został uratowany przez mundurowych. Przydał się policyjny naramiennik.

09:20, 03.05.2021 | Łódzka Policja
Skomentuj Fot: Łódzka Policja
REKLAMA

2 maja 2021 r. ok. godz. 17.45  policjanci zostali skierowani do nietypowej interwencji w miejscowości Feliksów (gmina Paradyż, powiat opoczyński, województwo łódzkie). Ze zgłoszenia wynikało, że na jednej z dróg leży ranny bocian.

Patrol na  miejscu zastał rannego ptaka, który prawdopodobnie miał złamane nogi. Z ustaleń policjantów wynika, że bocian prawdopodobnie w wyniku silnego podmuchu wiatru wypadł z gniazda i uderzył w pobliskie ogrodzenie, co spowodowało uraz obu nóg.
Mundurowi podczas interwencji byli w stałym kontakcie z zastępcą dyżurnego, który skontaktował się z lekarzem weterynarii, po to aby ustalić najbezpieczniejszą metodę transportu rannego zwierzęcia. Interweniujący funkcjonariusze skontaktowali się także telefonicznie ze specjalistycznym ośrodkiem rehabilitacji dzikich zwierząt w Łodzi.
 

Tamtejszy pracownik także przekazał policjantom kilka cennych wskazówek jak bezpiecznie pomóc  rannemu bocianowi.

Zwierzę było zdenerwowane, obolałe, wymagało szybkiej diagnostyki i leczenia. Najważniejsze było uspokojenie go i zabezpieczenie dziobu, tak aby nie poranił siebie i pomagających mu policjantów. Mundurowi nie mając innej możliwości wykorzystali do tego... policyjny pagon.
W ten sposób nieformalnie nasz bocian został mianowany aspirantem.
Zwierzę zostało przykryte służbową kurtką i tak bezpiecznie przewiezione do wskazanego lekarza weterynarii, gdzie otrzymało fachową pomoc.
 

Mamy nadzieje, że teraz pod okiem specjalistów szybko wróci do zdrowia i do latania po opoczyńskim niebie.

asp.szt. Barbara Stępień

Łódzka Policja

(Łódzka Policja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%