Zamknij

Ukradli alkohol ze sklepu w centrum Piotrkowa Trybunalskiego. Szybko namierzyła ich policja.

10:28, 24.04.2021 | KMP w Piotrkowie Trybunalskim
Skomentuj fot: KMP w Piotrkowie Trybunalskim
REKLAMA

19 kwietnia 2021 roku przed godziną 22.00 do jednego ze sklepów monopolowych w Piotrkowie Trybunalskim weszła grupka pięciu osób. Na oczach pracownika jeden z mężczyzn zabrał z półki butelkę alkoholu i wyszedł.
Zuchwały złodziej machał skradzionym mieniem, śmiejąc się ekspedientowi w twarz. Pracownik sklepu skierował się w stronę drzwi ale przestraszony wrócił za ladę. Kompani złodzieja, dwie kobiety i dwóch mężczyzn, zostali w sklepie.

Zachowywali się natarczywie, lekceważyli obecność sprzedawcy, a ich łupem padły kolejne butelki zabrane z alejek z alkoholem.

Po wyjściu całej czwórki pracownik zaalarmował właścicielkę sklepu. Po wnikliwej analizie nagrań z kamer monitoringu policjanci wytypowali sprawców tej kradzieży.
20 kwietnia 2021 roku policjanci ustalili adres, gdzie w wynajmowanym mieszkaniu przebywali 15, 24 i 38-letnia kobieta oraz 30-latek.
Dorośli trafili do policyjnej celi, a 15-latka do Policyjnej Izby Dziecka. Ten sam los spotkał zatrzymanego w miejscu zamieszkania 18-latka.
Pełnoletni wspólnicy w przeszłości mieli już konflikty z prawem.

Okazało się też, że 15-latka przebywała właśnie na przepustce z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.
Zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił przedstawić pełnoletnim kobietom i mężczyznom zarzuty kradzieży szczególnie zuchwałej. Przestępstwo to zagrożone jest karą nawet do 8 lat więzienia.

O losie 15-latki zdecyduje Sąd Rodzinny i dla Nieletnich.

(KMP w Piotrkowie Trybunalskim)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%