Zamknij

Kamieńsk apeluje: nie strzelaj w Sylwestra! Uszanuj zwierzęta!

17:46, 28.12.2018 | Spotradomsko.pl
REKLAMA
Skomentuj
Sylwestrowa noc to często koszmar dla zwierząt. W Kamieńsku pod Radomskiem apelują o powstrzymanie się od strzelania //Spotradomsko.pl

Na oficjalnej stronie Miasta i Gminy Kamieńsk czytamy dzisiejszy apel o powstrzymanie się przed używaniem w noc sylwestrową fajerwerków. Huk straszy szczególnie zwierzęta o wrażliwym słuchu - koty i psy.

W Kamieńsku koło Radomska apelują z oficjalnej strony miasta i gminy: powstrzymajcie się od używania fajerwerków, które powodują huk! // info: kamiensk.pl // Spotradomsko.pl

Sylwester to czas radości. Zanim odpalicie fajerwerki, zastanówcie się, czy w pobliżu nie ma zwierząt – dzikich, bezdomnych, domowych. Huk wywołuje u nich olbrzymi stres, a nawet ataki paniki, które mogą okazać się groźne dla ich zdrowia i życia.

Dlatego zwracamy się z apelem do wszystkich właścicieli zwierząt o pozostanie podczas nocy sylwestrowej w szczególności około północy ze swoimi pupilami w domu, a w każdym razie pod żadnym względem nie zwalnianie w tym czasie zwierzęcia ze smyczy będąc na spacerze.
Należy pamiętać, że pies zabezpieczony, a więc pozostający na smyczy będzie przeżywał także duży stres na wskutek huku wystrzałów. To samo dotyczy psów przebywających luzem na posesjach.
Prosimy pamiętać, że od naszej odpowiedzialności zależy los naszych czworonożnych domowników.

Info: Oficjalna strona Miasta i Gminy Kamieńsk

[ZT]355[/ZT]

[ZT]354[/ZT]

[ZT]325[/ZT]

(Spotradomsko.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© Radomsko | Prawa zastrzeżone