Zamknij

Radomszczański: Wstrzymano decyzję sądu o odebraniu matce 11 dzieci

13:31, 10.07.2020 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

"Zwyciężyła rodzina, zwyciężyły dzieci, zwyciężyło państwo" - powiedział wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik, ogłaszając na konferencji wiadomość o postanowieniu radomszczańskiego sądu rodzinnego, według którego 11 dzieci, które wychowuje samotna matka z Wierzbicy, pozostaną z nią w domu.

Sąd Rejonowy w Radomsku wstrzymał decyzję o odebraniu 11 dzieci matce z Wierzbicy (woj. łódzkie) - poinformował w piątek wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

Tym samym już nie jest już ważne orzeczenie z końca lutego 2020 r. kierujące 11 dzieci do domu dziecka. "Formalnie decyzję uchylono, ostateczne orzeczenie będzie w sierpniu, ale nic nie wskazuje na to, aby coś się miało zmienić" - mówił Michał Wójcik i dodał, że w toku całego postępowania, nie było ani jednej złej opinii o matce dzieci - pani Magdzie - i sposobie wychowywania przez nią dzieci.

"Wiemy już na pewno, że cała jedenastka wraca do pani, pani Magdo" - powiedział wiceminister Wójcik matce i obecnym na konferencji czworgu z jedenaściorga mieszkających z nią dzieci.

Wiceminister wielokrotnie podkreślał, że bieda nie może być jedyną przesłanką tak drastycznych decyzji, jak odebranie dzieci matce, która dba o nie z całych sił. Michał Wójcik podkreślił, że dzięki firmie Budimex pani Magda będzie mogła już na jesieni zamieszkać w nowym domu ze swoimi dziećmi.

"Dziękuję wszystkim z to, że mogę być z moimi dziećmi, teraz już we własnym domu, chcę się nimi opiekować do końca moich dni" - powiedziała, nie ukrywając łez szczęścia, pani Magda z Wierzbicy.

Wójcik przyznał, że szczęśliwy finał tej sprawy to zasługa wielu osób dobrej woli m.in. radomszczańskiej posłanki PiS Anny Milczanowskiej, radcy prawnego Bartłomieja Biskupa, mediów i pracowników Ministerstwa Sprawiedliwości.

"To szczęśliwe wydarzenie jest taką klamrą spinającą nasze rządy, naszą kampanię. Rodzina, dzieci, to jest coś, co jest fundamentem dla nas i państwo, które musi chronić dzieci i rodzinę" - podsumował wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

Pani Magdalena mieszka w Wierzbicy niedaleko Radomska. Rodzina zajmuje dwa pokoje w małym domu. Kobieta ma 15 dzieci. Wychowuje 11 z nich. Ich ojciec - jak poinformował wiceminister - odsiaduje wyrok 7 miesięcy więzienia za znęcanie się nad panią Magdą. (PAP)

Autor: Hubert Bekrycht

hub/ robs/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%