Zamknij

49-latek ukrywał się przed więzieniem w swojej piwnicy

17:41, 23.12.2021 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

49-letni opocznianin - jak przypomniała rzeczniczka - odpowiadał przed sądem m.in. za wyłudzenia odszkodowań i kradzieże. Ostatni wyrok dotyczył przestępstw akcyzowych. Mężczyzna nie stawiał się do obycia kary w związku z tym sąd wydał nakaz doprowadzenia go do zakładu karnego.

Mężczyzna poszukiwany za przestępstwa akcyzowe ukrywał się w swojej piwnicznej skrytce, aby nie iść do więzienia. Policjanci z Opoczna (woj. łódzkie) znaleźli go i zatrzymali - podała w czwartek rzeczniczka opoczyńskiej policji asp.sztab. Barbara Stępień.

"Przestępczy proceder był dla 49-latka jedynym stałym źródłem dochodów. Nigdy nie podejmował innej pracy. Mężczyzna doprowadził do uszczuplenia skarbu państwa o kilkaset tysięcy złotych" - tłumaczyła Stępień.

"Przy realizacji spraw dotyczących obrotem nielegalnym tytoniem, alkoholem opoczyńscy policjanci ścisłe współpracowali w tym zakresie z Krajową Administracją Skarbową" - przekazała. "Opocznianin wielokrotnie był zatrzymywany w miejscu zamieszkania. Za każdym razem policjanci odnajdowali go w nowej, przygotowanej przez niego, skrytce" - podkreśliła.

Rzeczniczka podała, że mężczyzna ciągle remontował swój dom i wymyślał nowe schowki, w których nie tylko przechowywał nielegalne papierosy i alkohol ale także sam próbował ukryć się przed policjantami. "Najczęściej były to dodatkowe pomieszczenia ukryte za zakamuflowanymi drzwiami. W ukrywaniu się mężczyźnie pomagali członkowie rodziny" - poinformowała Stępień.

"W ramach realizacji nakazu doprowadzenia wydanego przez opoczyński sąd, w środę policjanci znowu zapukali do domu 49-latka. Widzieli, że mężczyzna jest w domu i na widok policjantów ucieka w kierunku piwnicy. Członkowie rodziny okłamali policjantów, twierdząc, że 49-latka nie ma w domu" - zaznaczyła.

"Policjanci sukcesywnie sprawdzali pomieszczenia budynku. Część z nich była znowu remontowana. Sprawdzili każdy element piwnicy i odkryli ruchome półki, które były obciążone rożnymi przedmiotami. Okazało się, że za półką ukryta jest niewielka skrytka o wysokości półtora metra, w której schował się poszukiwany. Ukryte tam były także nielegalne papierosy" - relacjonowała Stępień.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do więzienia, aby odbyć karę pozbawienia wolności.(PAP)

Autor: Hubert Bekrycht

hub/ mark/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%