Zamknij

Dwóch dwudziestolatków jarało zielsko w BMW. Policjanci z bełchatowskiej komendy ujawnili co mieli w mieszkaniach.

14:43, 11.10.2021 | KPP Belchatów
Skomentuj fot: KPP Bełchatów
REKLAMA

7 października 2021 roku, około godziny 21.15 bełchatowscy kryminalni, którzy pełnili służbę w terenie, zwrócili uwagę na bmw. Kierujący nim mężczyzna jechał z nadmierną prędkością drogą W485, w kierunku miejscowości Kurówek, w gminie Zelów. Stróże prawa zatrzymali pojazd do kontroli kiedy kierowca potrącił znacznik drogowy, stojący pomiędzy pasami ruchu na remontowanym odcinku drogi. Auto prowadził 21-latek, któremu towarzyszył pasażer - rówieśnik, obaj to mieszkańcy gminy Zelów.

Mężczyźni w czasie interwencji zachowywali się niespokojnie, nie odpowiadali na zadawane pytania. Już sam charakterystyczny zapach marihuany, wydobywający się z wnętrza pojazdu, tłumaczył powód ich zdenerwowania. W bmw policjanci znaleźli i zabezpieczyli torebkę z suszem marihuany, natomiast w kieszeni pasażera dilerkę tego narkotyku.

W tej sytuacji podejrzewani trafili do policyjnego aresztu. Kryminalni przeszukali również mieszkania zatrzymanych, mając podejrzenie, że zakazane substancje mogą oni trzymać w swoich domach. Okazało się, że kolejne narkotyki kierowca bmw trzymał w swoim pokoju. Policjanci zabezpieczyli tutaj słoik z niewielką ilością suszu zakazanej rośliny oraz torebkę z substancją psychoaktywną. Natomiast w mieszkaniu zajmowanym przez pasażera stróże prawa znaleźli trzy sadzonki konopi indyjskich.

Łącznie policjanci przejęli i zabezpieczyli ponad 100 gramów marihuany oraz ponad 45 gramów substancji psychoaktywnych. Mężczyźni usłyszeli zarzuty o przestępstwa z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Prokurator zdecydował o objęciu podejrzanych policyjnym dozorem. Za posiadanie narkotyków i prowadzenie uprawy zakazanej rośliny grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

nadkom. Iwona Kaszewska

(KPP Belchatów)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

BoloBolo

0 0

Nie dosyć że ćpuny to jeszcze jeździć nie potrafią. Pozamykac. Za łagodna kara jak za handel dobrze ze w kogos nie wjechali 11:41, 13.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%