Zamknij

Częstochowa: Wydano list gończy za Jordanem Machuderskim, podejrzanym o udział w śmiertelnym pobiciu

15.37, 18.01.2023 PAP Aktualizacja: 16.02, 18.01.2023
Skomentuj fot: Policja Częstochowa
REKLAMA

Dane personalne i zdjęcie Machuderskiego opublikowała w środę Komenda Miejska Policji w Częstochowie, apelując o informacje na temat miejsca jego pobytu.

"Apelujemy do wszystkich osób, które znają miejsce pobytu ściganego 28-letniego mężczyzny o kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie przy ulicy Popiełuszki 5, pod numerem telefonu 47 858 12 55, 47 858 12 80 lub z najbliższą jednostką Policji dzwoniąc na numer alarmowy 112"

- podała policja.

Informacje można też przekazywać pisząc na adres e-mail: [email protected]

"Osobom informującym zapewniamy anonimowość"

- zaznaczyła policja.

Policjanci poszukują 28-letniego Jordana Machuderskiego, ściganego listem gończym wydanym przez prokuraturę pod zarzutem udziału w śmiertelnym pobicia 49-latka. Do przestępstwa doszło w ub. r. w Częstochowie. Ofiara, która została skatowana młotkiem, zmarła w szpitalu.

Do przestępstwa doszło w czerwcu ub.r. na pl. Orląt Lwowskich w Częstochowie.

Do 49-latka siedzącego na ławce podeszło dwóch mężczyzn. Jeden z nich miał w ręku młotek, uderzał nim ofiarę w głowę. Ciężko ranny mężczyzna zmarł po przewiezieniu do szpitala. Policja wkrótce zatrzymała sprawców.

35-latek, który zadał śmiertelne ciosy został aresztowany pod zarzutem zabójstwa. Towarzyszącemu mu koledze - Machuderskiemu - prokuratura zarzuciła udział w pobiciu ze skutkiem śmiertelnym.

Jak powiedział PAP rzecznik częstochowskiej prokuratury Tomasz Ozimek, po przedstawieniu zarzutów sąd nie zgodził się na aresztowanie Machuderskiego, ale sąd II instancji uwzględnił zażalenie prokuratury i zdecydował o zastosowaniu wobec niego najsurowszego środka zapobiegawczego.

Po zatrzymaniu przez policję mężczyzna trafił więc do aresztu, później jednak sąd nie uwzględnił wniosku o przedłużenie aresztowania i podejrzany wyszedł na wolność.

Od tej decyzji prokuratura także się odwołała i sąd II instancji znów podzielił argumenty śledczych - uznał, że areszt powinien być stosowany.

Machuderski jednak zniknął.

(PAP)

autor: Krzysztof Konopka

kon/ mark/

(PAP)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%