Zamknij

Wojewoda łódzki: 110 mln zł rządowego dofinansowania dla samorządów regionu

22.37, 15.10.2022 PAP Aktualizacja: 22.41, 15.10.2022
Skomentuj PAP
REKLAMA

Ze 110 milionów na inwestycje strategiczne najwięcej w regionie łódzkim otrzymają: gmina Koluszki - prawie 51 mln zł, gm. Wartkowice - ponad 29 mln zł, gm. Rawa Mazowiecka - przeszło 16 mln zł i powiat wieluński - 12 mln zł.

Województwo łódzkie otrzymało blisko 110 mln zł rządowej dotacji w ramach Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych, Dzięki temu zostaną zrealizowane bardzo ważne inwestycje - powiedział podczas sobotniej konferencji prasowej wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński.

[ZT]10036[/ZT]

Samorządowcy podkreślają, że jest to wyjątkowe wsparcie rządu, gdyż dofinansowanie wynosi aż 98 proc.

"Wsparcie, które otrzymaliśmy, to kolejny dowód na to, że polski rząd dba o równomierny rozwój całego kraju, również w tak małych okręgach jak powiat wieluński"

- podkreślił wicestarosta wieluński Krzysztof Dziuba.

Na sobotniej konferencji prasowej wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński powiedział, że wsparcie dla kluczowych inwestycji regionu jest konkretnym impulsem do rozwoju.

"W samorządach będących beneficjentami tych środków odbędą się bardzo istotne inwestycje, które przyczynią się do zwiększenia atrakcyjności tych terenów dla przedsiębiorców"

- zaakcentował.

"Województwo łódzkie leży na przecięciu szlaków komunikacyjnych północ-południe, wschód-zachód i niedaleko CPK - będzie to jedno z najlepszych miejsc do inwestowania w Polsce, dlatego tak ważne są tu inwestycje i wsparcie rządowe"

- wskazał wojewoda.

Prezes Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Marek Michalik zaznaczył, że wsparcie strategicznych przedsięwzięć regionu to pieniądze inwestowane w przyszłość.

"Jeżeli chcemy dobrze myśleć o przyszłości musimy mieć dobrą ofertę inwestycyjną. Jestem pewien, że dzięki działaniom, które podejmą samorządy stworzymy taką ofertę"

- podsumował Michalik.

(PAP)

autor: Hubert Bekrycht

hub/ aszw/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%