Zamknij

Dwór w Żytnie

Konopnickiej 92, 97-532 Żytno
504 421 598

O nas

Dwór w Żytnie to nowa, unikalna odsłona historycznej posiadłości. Zbudowany w 1819r. dwór tętnił życiem przez wiek XIX i początek XX.

Był znanym ziemiańskim salonem, miejscem życia towarzyskiego ówczesnych elit. Odwiedzali go członkowie licznej rodziny, przyjaciele i znamienici goście jak np. Henryk Sienkiewicz, Jacek Malczewski, bł. Wanda Malczewska, czy rodzina Gen. Andersa. Po latach burzliwej historii obiekt kompleksowo odbudowano. Budynek zachował wierność pierwotnej wizji okazałej wiejskiej posiadłości. Wizytówką jego była i jest fasada z czterokolumnowym doryckim portykiem. Wnętrze odrestaurowanego obiektu zostało dopracowane w najmniejszym szczególe i zaaranżowane na butikowy hotel, kawiarnię, przestrzeń bankietowo-konferencyjną oraz strefę Wellness.


Zachwyca niezwykle klasycznym stylem, eleganckim wykończeniem, a jednocześnie ciepłą i rodzinną atmosferą oraz przepyszną kuchnią opartą na bazie lokalnych produktów.Dwór w Żytnie to idealna przestrzeń na organizację firmowego spotkania, konferencji, szkolenia czy bankietu. Budynek jak i wszystkie dostępne sale zaprojektowano z myślą o potrzebach biznesu.

Zapewniamy oryginalne miejsce, zakwaterowanie, ale także wsparcie i profesjonalną obsługę wydarzenia. Organizacja spotkania to nie tylko wybór obiektu i terminu. To cały proces decyzyjny, który wymaga wiele pracy, aby spełnić oczekiwania uczestników.  Zadamy o każdy szczegół od aranżacji przestrzeni, poprzez zapewnienie cateringu, techniki estradowej, artystów, do pomocy przy opracowaniu scenariusza i programu spotkania.Nasza konferencyjny pakiet zawiera:

- oryginalne,  komfortowe i klimatyzowane pokoje

- sale konferencyjne o różnych metrażach,  z niezbędnym wyposażeniem technicznym, audiowizualnym oraz dostępem do światła dziennego i zielonego terenu

- smaczną ofertę gastronomiczną dworskiej kuchni opartą na lokalnych produktach i idei Slow Food

- strefę SPA, idealną na relaks po intensywnym dniu pracy

- dyskretną, wykwalifikowaną obsługę

- otoczenie 4ha parku zapewniające idealną atmosferę skupienia i koncentracji

- atrakcje dodatkowe, które możemy zapewnić stosownie do preferencji naszych Klientów (np. przejażdżki konno,  wycieczki rowerowe, kajaki, off road, koncerty, występy artystyczne, tematyczne wieczory)

- unikalną atmosferę „miejsca z historią” i spokoju, w której rozmowy biznesowe nabierają niepowtarzalnego klimatu i innego wymiaruSaleDysponujmy przestronną, klimatyzowaną przestrzenią konferencyjno-bankietową o powierzchni 189 m2, którą możemy dla Twoich potrzeb podzielić na dwa trzy pomieszczenia (sala I + sala II + sala III).Wyposażenie sal:

Nagłośnienie i mikrofon bezprzewodowy

Sprzęt audiowizualny

Dostęp do Internetu Wi-Fi

Flipchart wraz z papierem i markerami

Klimatyzacja

Dostęp do światła dziennego

SzatniaDla naszych Gości możemy przygotować 3 układy, które zagwarantują swobodę w korzystaniu z prowadzonych zajęć.WeselaNiezapomniane – takim przymiotnikiem najczęściej opisujemy wymarzone wesele. I taki jest Dwór w Żytnie z salą weselną na 110 gości, 4 ha parkiem, trzema kilometrami alejek i dwoma stawami.Kompleksowe przygotowanie wesela i indywidualne podejście do przyszłych nowożeńców – to połączenie najwłaściwiej opisuje naszą weselną ofertę. Zaczynając od aranżacji pokoju Pary Młodej, na zakwaterowaniu gości kończąc - dbamy o całość. Wasze życzenia są dla nas najważniejsze, a do każdego wesela podchodzimy indywidualnie.Nasi szefowie kuchni spełnią najśmielsze oczekiwania związane z menu. Oferujemy gotowe

i sprawdzone zestawy weselne, jednakże bardzo uważnie wsłuchujemy się w wymagania  Młodej Pary i jesteśmy otwarci na jej sugestie.Nie ma znaczenia, o czym marzycie. O kameralnym przyjęciu dla najbliższych, eleganckiej zabawie lub hucznym, staropolskim weselu trwającym do rana. To Wasze wesele i Wasz  wybór. My jesteśmy po to by stworzyć chwile, do których będziecie chcieli wracać, zawsze.