Zamknij
14:38, 11.08.2022

W ramach realizacji projektu Lato w Powiecie Radomszczańskim Stowarzyszenie Spot Radomsko w dniu 11.08.2022 r. przeprowadziło warsztaty z robotyki i programowania "RoboInżynierowie".

Pierwszym elementem zajęć była krótka rozgrzewka umysłu, po to aby dzieci uruchomiły wyobraźnię i obiektowe myślenie. Umiejętności te uczestnicy wykorzystali tworząc prototypy użytecznych robotów tj. klockowy odkurzacz, automat do pizzy, lemoniady, roboopiekunka do dzieci. Po skończonych prototypach dzieci dowiedziały się jakie wymagania muszą być spełnione, aby nazywać maszyny robotami. W dalszej części warsztatów przy pomocy klocków Lego i oprogramowania komputerowego uczestnicy wprawili w ruch zbudowane maszyny: autobus, diabelski młyn, kolejkę, urządzenie do gry w piłkę i wiele innych. Zorganizowaliśmy też wyścigi arktycznych pojazdów do góry lodowej, a grupa dziewczyn, która najszybciej zaprogramowała swój pojazd, otrzymała nagrody. Grupa starsza oprócz programowania robotów LEGO dowiedziała się czym są urządzenia MICRO:BIT. Na inteligentnych płytkach uczestnicy zaprogramowali grę kamień, papier, nożyce, wysyłali sobie wiadomości, stworzyli własny licznik kroków. Na zakończenie każdy otrzymał dyplom uczestnictwa i upominek. Zajęcia prowadziła doświadczona trenerka mgr. inż. Aneta Bogdan, członkini Stowarzyszenia Spot Radomsko.

Dla dzieci i młodzieży uczestnictwo w projekcie było okazją do rozwinięcia kompetencji informatycznych, a także dobrej zabawy i spędzenia czasu wolnego w sposób aktywny, wolny od nałogów. Młodzież miała okazję poznać innowacyjne narzędzia do nauki programowania, których można używać w domu. Dla niektórych uczestników był to pierwszy kontakt z programowaniem, który może zaowocować zainteresowaniem i zgłębieniem tego tematu w przyszłości. Wielu młodych ludzi z Gminy Dobryszyce podczas warsztatów rozwinęło swoją pasję. 

Dziękujemy Pani Wójt Gminy Dobryszyce za udostępnienie Świetlicy na zajęcia. 

Zadanie finansowane ze środków Powiatu Radomszczańskiego w ramach zadania "RoboInżynierowie".

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz