Zamknij
18:29, 09.08.2022

20 dzieci i młodzieży z Gminy Gidle w dniu 09.08.2022 r. wzięło udział w warsztaty z robotyki i programowania "RoboInżynierowie" organizowanych przez Stowarzyszenie Spot Radomsko w Gminnym Ośrodku Kultury w Gidlach w ramach realizacji projektu Lato w Powiecie Radomszczańskim.

Podczas zajęć uczestnicy podzieleni na dwie grupy po krótkiej rozgrzewce i treningu umysłu z wykorzystaniem gry Pictureka, dowiedzieli się czym z technicznego punktu widzenia są roboty, zauważyli że roboty otaczają nas wszędzie. Następnie dzieci zaprojektowały prototypy robotów użytkowych, które po wprawieniu w ruch miały między innymi porządkować przestrzeń dookoła nas, wydawać lody, lemoniadę, odkurzać. W dalszej części warsztatów przy pomocy klocków Lego i oprogramowania komputerowego uczestnicy wprawili w ruch zbudowane maszyny: autobus, diabelski młyn, kolejkę linową, urządzenie do gry w piłkę i wiele innych. Starsze dzieci miały okazję poznać urządzenia micro:bit i zaprogramować na nich grę w kamień, papier, nożyce. Na zakończenie każdy otrzymał dyplom uczestnictwa. Zajęcia prowadziła doświadczona trenerka mgr. inż. Aneta Bogdan, członkini Stowarzyszenia Spot Radomsko.

W Gidlach odwiedzili nas Redaktorzy portalu Radomsko24.pl oraz telewizji TVP3 Łódź. Poniżej linki do opublikowanych relacji w mediach:

Dla dzieci i młodzieży uczestnictwo w projekcie było okazją do rozwinięcia kompetencji informatycznych, a także dobrej zabawy i spędzenia czasu wolnego w sposób aktywny, wolny od nałogów. Dla niektórych uczestników był to pierwszy kontakt z programowaniem, który może zaowocować zainteresowaniem i zgłębieniem tego tematu w przyszłości.

Dziękujemy Panu Wójtowi Gminy Gidle oraz Pani Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury za udostępnienie sali na zajęcia.

Zadanie finansowane ze środków Powiatu Radomszczańskiego w ramach zadania "RoboInżynierowie".

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz