Zamknij
18:15, 08.08.2022

Członkowie stowarzyszenia Spot Radomsko dnia 08.08.2022 r. gościli w Domu Ludowym w Kamieńsku, gdzie przeprowadzili warsztaty z robotyki i programowania "RoboInżynierowie" w ramach realizacji projektu Lato w Powiecie Radomszczańskim.

Podczas zajęć uczestnicy dowiedzieli się czym z technicznego punktu widzenia są roboty, zauważyli że roboty otaczają nas wszędzie. Dzieci zaprojektowały prototypy robotów, wśród których znalazł się krokodyl - oczyszczający rzeki i jeziora z zanieczyszczeń, kaczor donald wydający lemoniadę, roboty produkujące lody. Wszystkie te konstrukcje nie byłyby możliwe beż ogromnej kreatywności i wyobraźni uczestników warsztatów. W dalszej części warsztatów przy pomocy klocków Lego i oprogramowania komputerowego uczestnicy wprawili w ruch zbudowane maszyny: autobus, kolejkę linową, urządzenie do gry w piłkę. Na zakończenie konstruktorzy upominki i dyplomy. Grupa złożona ze starszej młodzieży oprócz robotyki lego wzięła udział w warsztacie programowania urządzeń micro:bit - mały inteligentny komputer z wyświetlaczem led i wbudowanymi czujnikami. 

Dla dzieci i młodzieży uczestnictwo w projekcie było okazją do rozwinięcia kompetencji informatycznych i cyfrowych, a także dobrej zabawy i spędzenia czasu wolnego w sposób aktywny, wolny od nałogów. Dla niektórych uczestników był to pierwszy kontakt z programowaniem, który może zaowocować zainteresowaniem i zgłębieniem tego tematu w przyszłości.

Dziękujemy Panu Bogdanowi Pawłowskiemu Burmistrzowi Kamieńska za nieodpłatne udostępnienie sali w Domu Ludowym na warsztaty.

Zadanie finansowane ze środków Powiatu Radomszczańskiego w ramach zadania "RoboInżynierowie".

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz