Zamknij

DKF w MDK - dwie niedziele marca z dobrym kinem.

13:20, 15.03.2019 | Kino Pasja w Radomsku
REKLAMA
Skomentuj
fot. Miejski Dom Kultury w Radomsku

Kino Pasja Miejskiego Domu Kultury w Radomsku zaprasza na spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego, który od 40 lat zrzesza ludzi zainteresowanych historią polskiej i światowej kinematografii oraz ambitnym repertuarem.

Radomszczański DKF inicjuje różnorodne okołofilmowe wydarzenia artystyczne, zachęca do analizowania dzieła filmowego, uczy jego interpretacji oraz pomaga zrozumieć język filmu. W ramach DKFu odbywają się istotne dla kinematografii filmy nagradzane na światowych i międzynarodowych festiwalach oraz konkursach, ze szczególnym uwzględnieniem dorobku polskich twórców. Prelekcje przed seansami i dyskusje po seansach pozwalają widzom na subiektywne kształtowanie swojego estetycznego smaku i filmowego krytycyzmu.

MARZEC 2019

Film: HAPPY END
Data: 17 marca 2019, godz. 20.00
Reżyseria: Michael Haneke
Gatunek: Dramat
Produkcja: Austria, Francja, Niemcy 2017
Czas trwania: 107 minut

DKF Miejskiego Domu Kultury - Niedziela z filmem w Radomsku

Bilety: 12 zł z kartą DKFu, 15 zł ulgowy, 17 zł normalny

Najnowszy film Michaela Hanekego. Współczesny thriller psychologiczny z Isabelle Huppert, Jean-Louis Trintignantem oraz Mathieu Kassovitzem w rolach głównych. Kilka dni z życia wielopokoleniowej mieszczańskiej rodziny. Kilka dni, podczas których wyjdą na jaw długo skrywane sekrety. Kilka dni, które zakończą się… happy endem?

 

Film: ROMA
Data: 24 marca 2019, godz. 19.00
Reżyseria: Alfonso Cuaron
Gatunek: Dramat
Produkcja: Meksyk, USA 2018
Czas trwania: 135 minut

DKF Miejskiego Domu Kultury - Niedziela z filmem w Radomsku

Bilety: 12 zł z kartą DKFu, 15 zł ulgowy, 17 zł normalny

„ROMA” to najbardziej osobisty z dotychczasowych filmów nagrodzonego Oscarem reżysera i scenarzysty Alfonso Cuaróna („Ludzkie dzieci”, „I twoją matkę też”). Opowiada historię Cleo (Yalitza Aparicio), młodej służącej pracującej w zdominowanej przez klasę średnią dzielnicy Roma w mieście Meksyk. Cuarón pisze tym filmem pełen artyzmu i miłości list do kobiet, które go wychowały, oraz maluje żywy i poruszający obraz domowych napięć i zmian hierarchii społecznej na tle politycznego chaosu lat 70. W wybranych kinach i na Netflix od 14 grudnia.

(Kino Pasja w Radomsku)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© Radomsko | Prawa zastrzeżone