Zamknij

14. edycja Małopolskiej Nocy Naukowców – w formule on-line

23:20, 22.11.2020 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Małopolska Noc Naukowców odbywa się corocznie w ramach Europejskiej Nocy Naukowców. W tym roku Komisja Europejska w związku z wybuchem epidemii COVID-19 przesunęła termin wydarzenia na ostatni piątek listopada.

Ponad 1,2 tysiąca atrakcji: warsztatów, pokazów, eksperymentów i wystaw znalazło się w programie 14. Małopolskiej Nocy Naukowców, którą zaplanowano na piątek 27 listopada. Z powodu pandemii w tym roku wydarzenie będzie zorganizowane w formule on-line.

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego organizuje Noc we współpracy z partnerami: uczelniami, instytucjami edukacyjno-kulturalnymi i firmami badawczymi. W tym roku w przygotowanie wydarzenia zaangażowało się ponad 600 naukowców i pracowników instytucji oraz blisko 500 studentów z 75 różnych kół naukowych.

Jak zapowiedziano, dzięki formule on-line tegoroczna edycja staje się imprezą ogólnopolską. Będą mogli wziąć w niej udział nie tylko mieszkańcy Małopolski i miast, w których działają partnerzy wydarzenia: Krakowa, Tarnowa, Nowego Sącza, Chrzanowa, Oświęcimia, Niepołomic, Limanowej, ale także miłośnicy i sympatycy nauki z całego kraju.

Hasło 14. edycji wydarzenia brzmi "Jak naukowcy zmieniają Świat". "Odkrycia i badania naukowców mają bowiem wpływ na nasze codzienne życie, pozwalają nam też lepiej zrozumieć otaczający nas świat" - wyjaśnili organizatorzy.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale na wybrane atrakcje obowiązuje wcześniejsza rejestracja. Szczegóły znajdują się na stronie Małopolskiej Nocy Naukowców www.nocnaukowcow.malopolska.pl i na jej profilu na Facebooku.(PAP)

autor: Rafał Grzyb

rgr/ drag/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz