Zamknij

MKiDN: minister kultury przyznał ponad 100 mln zł na 375 projektów w programie Ochrona zabytków

15:37, 02.03.2020 | Katarzyna Krzykowska
REKLAMA
Skomentuj
PAP

"Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał dotacje w ramach programu Ochrona zabytków. To ponad 100 mln zł na 375 projektów" - napisano na Twitterze MKiDN.

Na stronie resortu kultury czytamy, że "celem programu jest zachowanie materialnego dziedzictwa kulturowego, realizowane poprzez konserwację i rewaloryzację zabytków nieruchomych i ruchomych oraz ich udostępnianie na cele publiczne".

W ramach programu 2 mln 30 tys. zł przyznano m.in. Parafii p.w. Wniebowzięcia NMP we Włocławku na remont dachów korpusu i naw bocznych Bazyliki Katedralnej pw. Wniebowzięcia NMP (XIV/XV w.). Z kolei gmina Krzeszowice otrzyma 1 mln 750 tys. zł na prace konserwatorskie i roboty budowlane w celu zabezpieczenia ruin zamku Tenczyn (XIV w.), a Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria p.w. św. Wojciecha 1 mln 560 tys. zł na zatrzymanie postępującej degradacji budynku klasztoru cysterskiego w Lądzie (XIV w.) poprzez wykonanie ratunkowych prac naprawczych dachu i elewacji.

MKiDN poinformowało, że jeżeli czyjś wniosek nie otrzymał dofinansowania, ale w toku oceny uzyskał co najmniej 50 pkt, przysługuje możliwość złożenia odwołania, które należy składać do 12 marca 2020 r.

Resort podał także, że odbędzie się także II nabór do programu Ochrona zabytków 2020. Termin składania wniosków upływała 31 marca. (PAP)

autor: Katarzyna Krzykowska

(Katarzyna Krzykowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© Radomsko | Prawa zastrzeżone