Zamknij

Co suplementować przed treningiem, by osiągać lepsze wyniki?

14.21, 11.01.2023 Materiał zewnętrzny Aktualizacja: 14.23, 11.01.2023
Skomentuj fot: Co suplementować przed treningiem, by osiągać lepsze wyniki?
REKLAMA

Chcesz rozbudować masę mięśniową, zwiększyć wydolność organizmu lub zwiększyć swoją siłę i wytrzymałość? Przepis wydaje się prosty: regularny, staranny i częsty trening na siłowni! I oczywiście jest w tym sporo prawdy: konsekwentne ćwiczenie to podstawa do osiągnięcia swoich celów. Warto jednak pamiętać o tym, że na osiągane na siłowni wyniki wpływają także inne czynniki: dieta, styl życia, oraz suplementacja. Jakie suplementy diety warto brać przed treningiem, by poprawić wyniki na siłowni?

Czemu warto brać suplementy na siłowni?

Przede wszystkim, warto zastanowić się nad tym, dlaczego w ogóle warto brać suplementy diety przed rozpoczęciem treningu. Generalnie można powiedzieć, że efekty suplementacji mogą być różne – w zależności od tego, po jakie produkty sięgamy.

Suplementacja u sportowców przed treningiem jest polecana, ponieważ:

  • może dodawać siły i zwiększać wydolność organizmu;
  • zmniejsza zakwasy poprzez regulację pH w mięśniach;
  • umożliwia szybsze regenerowanie się mięśni po treningu oraz między seriami ćwiczeń;
  • lepiej przygotowuje mięśnie do wysiłku fizycznego.

Wszystko zależy jednak od tego, na jakie produkty się zdecydujemy i czy będą one odpowiednio dobrane do naszych potrzeb i oczekiwań.

Co warto brać przed treningiem?

Teraz czas na konkrety. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji, które mogą przydać się przed treningiem i pomóc w osiągnięciu założonych celów – zwłaszcza wtedy, gdy chcemy zbudować masę mięśniową i rozwinąć sylwetkę.

Aminokwasy BCAA

Aminokwasy BCAA (czyli leucyna, izoleucyna i walina) to aminokwasy o rozgałęzionych łańcuchach bocznych, które nie są produkowane w ludzkim organizmie. Stosowane są przez sportowców, ponieważ zapobiegają zużywaniu białka jako źródła energii przy intensywnym wysiłku. Dzięki nim mięśnie są chronione przed następstwami treningu i lepiej odżywione.

Przedtreningówki

Przedtreningówki to suplementy diety, które mają starannie dobrane składniki – tak, by dawały konkretne efekty. Dobrym wyborem może być przedtreningówka firmy MLO Nutrition, która pozytywnie wpływa na koncentrację, pobudza, wywołuje pompę mięśniową czy zwiększa poziom energii.

Kreatyna

Kreatyna naturalnie występuje w mięśniach i stawach, ale jest jej zbyt mało, by mogła znacząco wpływać na efekty sportowe. Dzięki suplementacji uszkodzone podczas wysiłku mięśnie mogą się szybciej regenerować i stają się silniejsze, co przekłada się na intensywniejsze treningi.

Cytrulina czy przedtreningówka?

Część osób może się zastanawiać, czy lepszym rozwiązaniem będzie cytrulina czy przedtreningówka? Suplementowanie cytruliny jest polecane z tego względu, że wspiera ona transport argininy. To przekłada się z kolei na poszerzenie naczyń krwionośnych, a co za tym idzie, lepsze ukrwienie mięśnia pracującego.

Jednocześnie warto pamiętać o tym, że cytrulina i przedtreningówka są zazwyczaj sprzedawane w postaci jednego preparatu, ponieważ cytrulina jest jednym ze składników konkretnej mieszanki. Warto zatem wybierać takie przedtreningówki, które mają ją w swoim składzie.

(Materiał zewnętrzny)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%